Z minusových teplot a horského prostředí do veder na pláž. Velmi náročný program budou mít sestry Dostálovy. Ve čtvrtek začnou v argentinském Bariloche snow-volejbalový turnaj. Kdesi v Andách a na sněhu. Půjde o první Světový pohár, který se uskuteční mimo Evropu. „Nemohly jsme si to nechat ujít. Jen jsme hledaly dalšího blázna, který do toho uprostřed léta s námi půjde,“ vyprávěla Anna Dostálová, jak našla do týmu talentovanou Šarlotu Svobodovou.

Jakub Holuša na MČR v Brně 2019
Chce být zase vlčákem. Holušovi začíná honba za limitem

Snow-volejbal v letošním roce prošel zásadní změnou – hraje se totiž ve třech na hřišti „Myslím, že nové pravidlo tomu prospělo. Výhody mají hráči ze šestkového volejbalu, lépe se orientují,“ dodala Anna Dostálová, která v letošním roce na evropské tour se svým týmem vybojovala bronzové medaile. Pořád se jedná o sport, který má ambice dostat se na zimní olympiádu. Konkurence roste a dá se čekat také v Argentině.

V horském městečku Bariloche budou k vidění Američanky, Rusky nebo Japonky. Chybět nebudou domácí hráčky či snow-volejbalistky z Brazílie. „Tím, že máme dostatek zkušeností, tak některým budeme muset osvětlit pravidla. Chceme, aby se ze snow-volejbalu stal světový sport,“ doplnila Anna Dostálová, která chce se svým týmem postoupit do semifinále. Dopomoci jim k tomu má také útočná strategie.

„Na hřišti na to jdeme většinou tvrdě, hrajeme to z výšky, útočíme. Máme se sestrou soukromý vtípek – vždycky, když je potřeba, tak si řekneme, že musíme roztočit kladivo. Jako Thor z Avengers,“ dodala Anna, která po akci v Argentině odletí se sestrou do brazilského městečka Miguel Pereira na jednohvězdičkový beachovolejbalový turnaj. Ten se uskuteční od 8. srpna. „Nezvyklého přechodu a změn teplot se nebojíme. Očekáváme od toho skvělou zkušenost, vždyť Brazilky jsou jedny z nejlepších na světě.“

Fanoušek motocyklové Grand Prix na brněnském Masarykově okruhu. Ilustrační foto.
Lavina fanoušků Grand Prix: pod dohledem dronů, autobusy pojedou každou minutu