V českém hokeji se pořád něco děje. Zpráva střídá zprávu, svaz chystá veřejnost na velkolepý domácí šampionát v roce 2024… A šéfuje tomu Alois Hadamczik. Někdejší reprezentační kouč, boss z Kravař, je už více než rok prezidentem svazu.

Někteří mu vzhledem k jeho stylu skoro až „babišovské“ komunikace nemohou přijít na jméno, ale jiné fanoušky si získal. Vypověděl nevýhodné smlouvy, je slyšet (na rozdíl od svého předchůdce Tomáše Krále).

Prezident hokejového svazu Alois Hadamczik
Ceny za hokejové MS v Praze? Fanoušci kritizují Hadamczika, najdou se i realisté

Proto se Hadamczik ocitl v žebříčku Deníku hned za Danielem Křetínským a Miroslavem Janstou. Ovšem hokejový vzestup mezi sportovními mocipány potvrzují i další jména: Petr Dědek, šéf Pardubic, lobbista, milovník golfu a podnikatel. V tuto chvíli je v zákulisí silnější než legendární Jaromír Jágr, člen výkonného výboru a jeho protějšek z Kladna. 

A ještě je tady Dominik Hašek. Další osobnost, která se spálila v byznysu, ale politika mu přináší ovoce. Patří mezi nejhlasitější kritiky v „ruské“ otázce. Podle všeho bude kandidovat do Senátu.

Nové vydání žebříčku vlivných sportovních osobností: první je Daniel KřetínskýNové vydání žebříčku vlivných sportovních osobností: první je Daniel KřetínskýZdroj: Deník/Jakub Rusek

Žebříček vznikl na základě hlasování redaktorů Deníku.

O ženy je nouze

Ester Ledecká, Petra Kvitová nebo Barbora Špotáková. Ženy patří k pýše českého sportu. Ale napadnou vás dámy, které rozhodují o milionech a budoucnosti? Do žebříčku Deníku se žádná žena nedostala.

Z elitní dvacítky vypadla i Hana Moučková, starostka Sokola. Slet je skoro až za rok… Po tabulce „pošilhává“ ještě Zdenka Macháčková Šimánková, generální manažerka Karlových Varů, jistý vliv se nedá upřít fotbalistce + youtuberce Barboře Votíkové.

Kdo přišel o svůj vliv

Filip Neusser
Ještě v roce 2022 to byl nejvýznamnější člověk v českém sportu. Filip Neusser jako šéf Národní sportovní agentury rozhodoval, kudy se vydat, jak rozdělovat peníze. A které akce má smysl podpořit. Stojí za nápadem podpořit ženské kolektivní sporty. Jenže pak se znelíbil politikům a nahradil ho Ondřej Šebek.

Tomáš Král
Král už není králem hokeje. Čtrnáct let vládl tento právník tolik oblíbenému sportu v Česku. Na závěr čelil několika aférám, byl obviněn ze spolupráce s StB, podle auditu rozhazoval s kolegy miliony. Přesto z hokeje úplně nezmizel. Pořád má pár spojenců – synovi (30letý gólman) pomohl z Litoměřic do Norska. 

Kurzové sázení patří mezi nejoblíbenější hazardní hry v Česku
Hráči pokeru a sázkaři se bouří proti Stanjurovi. Deníček výher si nepovedou

Petr Gazdík
Dlouholetý politik vypadl z žebříčku Deníku pochopitelně – proto že už není ministrem školství, mládeže a tělovýchovy. Ztratil kredit (kvůli korupční kauze Dozimetr). Následně se na úřad na čas vrátil jako poradce, teď je z něj už jen řadový poslanec. A k tomu ředitel soukromého gymnázia nejmenovaného miliardáře.

Zbyněk Stanjura
Státní kasa je prázdná a sport nikoho nezajímá. Takový postoj zastává ministr financí Zbyněk Stanjura. Svými rozhodnutími šokoval nejednoho sportovce. Pokud bude trvat vládní politika škrtání peněz na pohybové aktivity (především u dětí), přijde politik o víc než jen svůj vliv. Stane se nepřítelem českého sportu číslo 1.

Kompletní žebříček TOP20: 
1. Daniel Křetínský
2. Miroslav Jansta
3. Alois Hadamczik
4. Ondřej Šebek
5. Jaroslav Tvrdík
6. Petr Fousek
7. Jiří Kejval
8. Petr Dědek
9. Jiří Hamza
10. Dominik Hašek
11. Pavel Paska
12. Jaromír Jágr
13. Viktor Kolář
14. Ivo Kaderka 
15. Jan Šťovíček
16. Daniel Beneš
17. David Vaněk
18. Marek Kindernay
19. Libor Zábranský
20. Petr Fiala