Jeho comeback do mateřského klubu po zahraničním angažmá trval pod tehdejším trenérem Jaromírem Šindelem osm zápasů a pak následoval přesun do Plzně. "Vůbec jsem tehdy nevěřil, že bych mohl ještě se Spartou bojovat o titul. Myslel jsem, že je to uzavřená kapitola. Ale je to tak a jsem strašně rád. Tady jsem vyrostl a mé srdce je sparťanské," říká Zelenka. V Plzni střelecky ožil, po odchodu z Prahy stihl v sezoně nastřílet sedmnáct branek. V tomto ročníku ale postupem času dostával pod koučem Jiřím Kučerou stále méně prostoru, propadl se do čtvrté formace a zpráva na konci lednového přestupního termínu ho dost zaskočila. Příjemně.

"Zprvu jsem tomu vůbec nevěřil, když mi řekli v Plzni: 'Zabal se, jedeš na Spartu'. Říkal jsme si: 'Zelí, tady máš výzvu, která se neodmítá.' A dělám maximum, aby mě všichni viděli, kde chtějí, a byl jsem na očích." Za Zelenkovy úspěchy ve Spartě totiž nehovoří jen tři tituly, ale i jeho osobní bilance. S 254 brankami je nejlepším střelcem klubové historie a v produktivitě mu patří druhé místo. V 687 zápasech zaznamenal 502 bodů. Do povědomí hokejových fanoušků se dostává opět i důležitými góly. I díky jeho vítězné trefě vyhrál úřadující mistr v Pardubicích v druhém finále a vede 2:0 na zápasy.

"Je to pro mě velká čest hrát zase za Spartu. Je to něco krásného. Snažím se odvádět co nejlepší výkony. Budu dělat maximum proto, abychom to dotáhli do vítězného konce. Hrát v prvním útoku s Jardou Hlinkou a Honzou Hlaváčem je nádhera. Prostě hokejová báseň," pochvaloval si hráč, který vedle Sparty a Plzně hrál už jen krátce v Blues Espoo a dva roky v německém Freiburgu. Ve 12 zápasech play off Zelenka nasbíral pět bodů za čtyři trefy a přihrávku. "Hlavní je, aby šlapal mančaft. Když to funguje, tak se s tím svezou všichni. Důležité je, aby Sparta byla tam, kde má být."

Za obhajobou titulu má pražský velkoklub nakročeno, vyhrál oba zápasy v Pardubicích a nyní hraje dvakrát v T-Mobile Aréně. Na domácím ledě už dva roky Sparta v play off kraluje. "Je to výborné. Jeli jsme tam pro jedno utkání a podařily se nám dvě. Furt to ale nic neznamená. V neděli v pět se začíná znovu, tak se musíme pořádně připravit a nic nepodcenit," varoval Zelenka. Ani domácí série prý nesmí nechat mužstvo v klidu. "Každý zápas je jiný a musíme k tomu přistoupit tak, abychom odvedli přes sto procent. Musíme se v neděli soustředit na první třetinu, první minutu a stupínek po stupínku pokračovat tam, kam se chceme všichni dostat."

Na atmosféru beznadějně vyprodaného stadionu se těší. "Dlouho jsem nic velkého nehrál. Těším se strašně i celá kabina, bude to nádherný hokejový pocit," nemůže se dočkat neděle. Věří, že si bude podobné pocity ve sparťanském dresu vychutnávat co nejdéle. "Já se cítím furt dobře, takže pokud bude výkonnost, jakou mám, tak by to mohlo klapat," věří v pokračování další kariéry ve Spartě. Už nyní ho přitom jeho statistiky řadí mezi sparťanské legendy. "Já se jako legenda neberu. Statistiky potěší, ale byli tady lepší hráči. Jsem hlavně rád, že znovu hraju za Spartu. To je důležité," dodal bývalý reprezentant, který v 39 utkáních za národní tým vstřelil jedenáct branek.