Z těch záběrů doslova mrazí. Klub, pro nějž Korner aktuálně pracuje, má v názvu slovo „ghost“, které v překladu znamená „duch“. A jako z nějakého duchařského hororu mohou leckomu připadat i záběry, které padesátiletý basketbalový trenér pořídil.

„Pro Vídeňana (naštěstí) nic běžného, že ho ráno probudí zemětřesení. Fakt, že bydlím ve 24. patře, mi moc nepomáhá,“ přiznal Korner v popisku u záběrů, na kterých prochází svým bytem, kde se pod vlivem přírodní katastrofy zmítá s hlasitým třískáním zmítá skleněný lustr a budovou se nese zlověstné praskání a vrzání.

Záchranné práce pokračují

Nezáviděníhodné chvíle přečkal Korner bez úhony. Mnozí takové štěstí ale neměli. Úřady mluví o devíti mrtvých a desítkách nezvěstných. Přes tisícovku lidí pak utrpělo zranění.

Zemětřesení na Tchaj-wanu a hledání pohřešovaných
Ničivé zemětřesení na Tchaj-wanu: Z hor pršelo kamení, záchranáři bojují s časem

Záchranáři ale stále pracují a stoupá počet lidí, kteří potřebují lékařskou pomoc. Desítky dělníků uvízly v lomech a někteří obyvatelé se snažili zachránit vylézáním z oken poškozených budov.

Zemětřesení se soustředilo u přístavu Chua-lien na východním pobřeží Tchaj-wanu. V místě se některé budovy nakláněly, protože měly úplně rozdrcená přízemí. Ve 150 kilometrů vzdáleném tchajwanském hlavním městě Tchaj-peji vypadávaly dlaždice ze starších budov a školy evakuovaly žáky vybavené přilbami. Otřesy zasáhly celý ostrov a poničily řadu budov.