Méně závodníků mají i tradičně silné skandinávské země Švédsko, Finsko a Norsko nebo sportovní velmoc Čína. V české výpravě figuruje i olympionička Anežka Indráčková.

Na startu bude pět dalších medailistů z loňského zimního Evropského olympijského festivalu mládeže. Na sportovištích pro ZOH 2018 bude mít český tým zastoupení ve většině sportů. Vrcholná akce pro závodníky od 15 do 18 let začne 19. ledna a vyvrcholí 1. února.

„Tým máme velký. Je v něm řada medailistů z posledního Evropského olympijského festivalu mládeže. Tentokrát se závodí ve světové konkurenci a pro nás je hlavní, aby nastupující generace získala zkušenosti z mezinárodního měření v olympijské atmosféře. Zvláště když se soutěže konají v dějišti her z roku 2018 a na stejných sportovištích. Pro mladé sportovce to bude výjimečný zážitek,“ uvedl šéf výpravy Martin Doktor.

Přivítání českých pozemních hokejistek v Indii.
Sen o Paříži s vůní kari. Hokejistky objevují Indii, děsí je smog a chudoba

Čeští sportovci vybojovali celkem 63 míst, nicméně Natálie Nejedlová bude startovat ve skocích i kombinaci. Naděje na úspěch mají zmíněná skokanka Indráčková, nejmladší olympionička ZOH 2022 v Pekingu a bronzová medailistka z EYOF 2023, a sdruženář Lukáš Doležal, který loni v lednu získal zlato.

Dalšími medailisty z EYOF 2023 jsou snowboardistka Vanessa Volopichová, jež vyhrála slopestyle, bronzová biatlonistka ve sprintu Ilona Plecháčová, třetí snowboardcrossařka Karolína Šperlová a freestyle lyžař Petr Müller, bronzový ve slopestyle. V hokejovém turnaji se mohou prosadit čeští dorostenci.