Podařilo se urvat tři stříbrné medaile a jeden bronz. Druhá místa vybojovaly sestry Aneta Grabmüller (triatlon), Natalie Brlicová (duatlon) a česká štafeta. Bronz z triatlonu bral Marek Rauchfuss, jehož hlavním sportem je cyklistika.

V triatlonu čekalo závodníky dvakrát 4 km běhu, 6 km na horském kole a 6 km na běžkách. Anetě Grabmüller patřilo po prvním úseku běhu třetí místo, ale z depa už vyrážela druhá.

Konečně prolomila šňůru čtvrtých míst

Po zbytek závodu už se pořadí na předních příčkách neměnilo. Pro další titul si doběhla domácí Sandra Mairhoferová. Jako třetí finišovala Norka Julie Meinickeová. „Jsem ráda, že jsem prolomila šňůru čtvrtých míst a konečně to cinklo i v zimě,“ radovala se Aneta Grabmüller ve zprávě pro média.

Dramatičtější byl závod mužů. „Na prvním úseku jsem se dostal do vedení, ale na běžkách jsem náskok ztratil. V druhé části závodu už jsem tušil, že to bude jen boj o druhé až třetí místo,“ popsal průběh závodu Rauchfuss.

„Ambice samozřejmě byly medailové, ale jsem realista. Věděl jsem, že v běhu a na běžkách to nebude sto procent. Nakonec jsem rád za bronz,“ prozradil muž, který patří k předním českým bikerům.

Veslaři bojovali v pražské hale O2 universum o medaile při šampionátu na trenažerech. Zlato si na krk pověsila Pavlína Flamíková.
OBRAZEM: Titul na trenažerech patří Flamíkové. Slavil i čtyřicátník Vraštil

V duatlonu se po osmi letech představila Natalie Brlicová. Během prvního běžeckého úseku se dostala do vedení, ale na běžkách se na ni dotáhla Norka Ine Skjellumová. Do posledního depa šly ještě spolu, ale v závěrečném úseku na běžkách měla více sil Skandinávka. Brlicová v těsném finiši uhlídala druhé místo před dotírající Meinickeovou.

„Měla jsem strach, jak to půjde na běžkách, protože u nás na Šumavě není žádný sníh. Trať byla náročná, ale klaplo to. Se stříbrem jsem spokojená,“ líčila Brlicová.

Aneta Grabmüller má dvě stříbra

Ve štafetách absolvoval každý člen týmu dvakrát 1 km běhu, 2 km na kole a 2 km na lyžích. První se na trať vydal Rauchfuss, který svůj úsek zvládl jako čtvrtý nejrychlejší. Grabmüller se během prvního úseku propracovala na druhé místo a začala budovat náskok před norskou dvojicí. V dalším průběhu se již pořadí neměnilo.

Bowlerem roku byl vyhlášen Lukáš Jelínek
Doba bronzová. Korunu pro krále českého bowlingu si nasadil Lukáš Jelínek

„Opět jsme ukázali, že nám to společně s Markem sedí. Mysleli jsme, že našimi největšími soupeři budou Norové, ale nakonec jsme nebyli ani tak daleko za Italy,” radovala se z druhé stříbrné medaile Aneta Grabmüller.

A nejstarší členka klanu Grabmüllerových Šárka si dokonce ve své věkové kategorii doběhla pro vítězství.