Trať, která je považována za nejkrásnější i nejtěžší v kalendáři SP, obklopily tisícovky fanoušků, kteří hnali vpřed nejen české reprezentanty. „Diváci byli skvělí a strašně moc mi pomohli především v těžkém stoupání,“ řekl Volár.

David Martin
Novozélanďan v českých barvách. Láká mě olympijská Paříž, říká David Martin

Další dva Češi pak skončili těsně za sebou – Radim Grebík proběhl cílovou rovinkou před zaplněnou tribunou na 41. příčce, David Martin byl v cíli na Divadelním náměstí hned za ním.

Skvělá divácká kulisa

Po plavecké části dlouhé 1500 metrů, která se konala ve volnočasovém areálu Rolava, byla jediná česká účastnice ženského závodu až na 41. pozici. Na nejrychlejší plavkyně ztratila minutu a tři čtvrtě a do cyklistické části o délce 40 km vstoupila ve třetí skupině. V ní se jí pak podařilo dostihnout závodnice před sebou a vytvořily početný druhý balík.

„Začátek cyklistiky byl hodně náročný, ale pak už se jelo klidnější tempo a mohla jsem trochu šetřit síly do běhu,“ popsala Zimovjanová jízdu na sedm okruhů, která vedla nádherným lázeňském centrem. Do druhého depa dojela se ztrátou jedné minuty.

Vendula Frintová
Končí s triatlonem. Frintová bude maminkou a rozjela čokoládový byznys

Výborným během se pak posouvala vpřed. Na desetikilometrové trati kolem kolonád atakovala dokonce osmé místo. „Poslední ze čtyř okruhů byl ale hodně náročný, dostávala jsem křeče a předběhly mě dvě soupeřky. Nakonec jsem ale spokojená, protože nejlepší desítka byla mým cílem,“ usmívala se.

„Moc jsem si závod užila také díky skvělé divácké kulise, která je ve Varech vždycky úžasná. Diváci křičeli, bušili do zábran takovým způsobem, že nebylo nic slyšet,“ dodala.