Tentokrát se však šampionát konal v Račicích. V České republice po devětapadesáti letech. K tomu bral ještě den předtím stříbro na kilometrové trati. Hodně povedený víkend…

Jste opět mistrem světa. Navíc v České republice. Tak jak se cítíte?
Cítím se unavený. Ale hodně spokojený za to, že jsem získal dvě medaile, navíc doma. Takže je to úplně skvělé.

Jaké to je být nejlepší na světě v tom, co děláte?
Zatím je to suprový pocit. Prožívám momentální radost, ale nechci se tím dlouho zdržovat a chci pokračovat dál. Momentálně jsem hrozně šťastný a ještě pár dní určitě budu. Pak ale začnu nanovo, abych byl ještě někdy šťastný.

Jak jste si užil báječnou atmosféru?
Bylo to úplně super. Jak při závodech, tak při ceremoniálu. Tam to bylo ještě lepší. Užil jsem si ty emoce, na ně jsem se mohl soustředit. Snad tady u nás zase brzy podobná akce bude. Přišlo fakt strašně hodně lidí a snad to všechny bavilo. A že jsme lidem udělali radost.

Co jste prožíval po projetí cílem?
Já ta vítězství beru pokorně. Ale jsem za to moc rád. Beru to tak, že to není jenom moje vítězství, ale vítězství celého mého týmu. Že se mnou musí vydržet všechny ty dny. Jsem hrozně šťastný a jsem rád, že to takhle dopadlo, že jsme mohli doma ukázat fanouškům, co to je rychlostní kanoistika a že v tom jsme dobří.

A co se vám honilo hlavou na stupni nejvyšším? Byly tam obrovské emoce?
Bylo to jiné než v sobotu, kdy jsem byl stříbrný. To bylo hodně emotivní. V neděli to bylo také emotivní, ale asi jsem si to užil víc. Byl jsem hrozně šťastný z toho, jak lidé skandovali. Třeba jsem jenom zvedl ruku a lidi začali řvát. Cokoli jsem udělal, tak začali řvát. Bylo to hrozně super. Pořád se opakuji, ale bylo fakt skvělé. Kdo tady byl, tak ví, jaké to bylo. Pro všechny to byl zážitek na dlouhou dobu.

Sezona končí. Co teď budete dělat?
Sezona určitě končí, byl to poslední závod sezony. Teď budu mít pár týdnů pauzu, minimálně nějaký týden na lodi nepojedu. Další sporty nevím, třeba něco udělám, ale bude to podle chuti. Asi v polovině října začnu makat znovu, abych byl připravený na další sezonu.