Podle serveru galopponline.de trpěl Minařík těžkými depresemi a spáchal sebevraždu. „Tak tvrdě jsme bojovali, ale nakonec boj se stále silnější depresí prohráli. Potřebujeme čas, abychom si uvědomili a zpracovali to, co se stalo,“ řekla manželka zesnulého žokeje Katja.

Filip Minařík v Chuchle Areně
Vzpomínka na Minaříka: To není možné, že ještě žijete, říkal mi úspěšný žokej

„Český dostihový sport se probudil do černého dne. Nejúspěšnější žokej tuzemské historie Filip Minařík v pondělí odešel ve věku 48 let. Ještě minulý víkend se jako divák zúčastnil podzimního mítinku v Baden Badenu,“ napsal server jezdci.cz.

Rodák z pražského Radotína šel od dětství ve stopách svého otce a šampiona československých žokejů Ferdinanda Minaříka. První dostih vyhrál v dubnu 1991 ve Velké Chuchli a poslední v červnu 2020 v Hannoveru.

Čtyři měsíce v kómatu

O měsíc později v Mannheimu si Minařík při těžkém pádu poranil hlavu a zlomil nohu a byl čtyři měsíce v kómatu. Jeho přátelé tehdy uspořádali sbírku na pokrytí nákladů léčby. S vypětím sil se tehdy vrátil do života, pomáhala mu zejména manželka Katja. Měli dceru Finju.

V Německu žil Minařík druhou polovinu života. Prosadil se nejen v Evropě, ale i v Japonsku. Minimálně jednou zvítězil na 63 závodištích v jedenácti zemích.

Připomeňte si rozhovor s Filipem Minaříkem z roku 2020:

Takhle se Filip Minařík radoval po vítězném dostihu
Žokej Minařík se zotavuje ze zranění. Konec kariéry, začátek nového života, říká

Podle agentury SID koně s Minaříkem v sedle vydělali svým majitelům na dotacích 18,2 milionu eur (440 milionů korun). „S Filipem Minaříkem ztrácíme váženého kolegu a opravdového přítele, který od dětství miloval dostihy. Jsem v šoku, hluboce mě to zasáhlo,“ řekl výkonný ředitel německé dostihové organizace Deutscher Galopp Daniel Krüger.