„Zápas je specifický v tom, že na Kypru ještě nezačala ligová soutěž, takže z pohledu skautingu je to nečitelný protivník. Kyperský klubový basketbal je stavěn na zahraničních hráčích. Po minulé sezoně je ale na tom APOEL hůře finančně, takže by neměl mít tak silný kádr," popisuje pardubický kapitán Radek Nečas.

Pardubice do soutěže vstoupí ve své Tipsport Areně, zápas začne v 18:00. "Doufám, že přijde co nejvíc lidí, deset tisíc. Když ale budou čtyři tisíce, bude to i tak pro mě dobré číslo," podotkl kouč Levell Sanders.

Hned příští středu se v Pardubicích představí ambiciózní Cmoki Minsk. „Jedná se o manšaft, proti kterému já osobně mám kladnou bilanci. Naráželi jsme totiž na něj s Nymburkem v pohárech i VTB lize celkem pravidelně. Pilířem běloruského týmu jsou domácí hráči, podpořeni americkými akvizicemi," říká pardubický pivot nEŠAS.

Posledním do party je BC Šiauliai. S ním naopak budou Východočeši domácí program ve skupině končit. „Očekávám mladé družstvo, plné nadějí, které budou sbírat zkušenosti s cílem dostat se do top litevských týmů," dodává na adresu třetího soka pardubická opora Radek Nečas.

FIBA Europe Cup
1. kolo: Pardubice vs. APOEL Nikósie (středa 19.10., 18.00, Tipsport arena).
2. kolo: Pardubice vs. Cmoki Minsk (středa 26.10., 18.00, Tipsport arena).
3. kolo: Šiauliai vs. Pardubice (úterý 1.11.).
4. kolo: APOEL Nikósie vs. Pardubice (středa 9.11.).
5. kolo: Cmoki Minsk vs. Pardubice (středa 16.11.).
6. kolo: Pardubice vs. Šiauliai (středa 23.11., 18.00, Tipsport arena).