Knihu vydala Mezinárodní střelecká federace, snímek českého reprezentanta pochází z olympijských her v Riu de Janeiro. „S autorem se známe, má na starosti pořádání kurzů pro trenéry trapu, jezdí po celém světě. Podle reakcí lidí, kteří se kurzů účastní, mě dost často dával za příklad. Samozřejmě jen v dobrém,“ usmál se dvaačtyřicetiletý brokař.

Knihu od autora obdržel a doma už se do ní začetl. „Rozhodně není špatně naspaná. Nejde úplně do detailů, protože každý střelec je individuální, ale zatím je to asi nejlepší, co o naší disciplíně vyšlo. Bál jsem, co tam třeba bude, lidé mě kontaktovali, zda jsem se na ní podílel. A nestydím se, že jsem na obálce,“ pronesl olympijský šampion z Pekingu z roku 2008.

BEDNA V PORTUGALSKU

S českým reprezentačním týmem se po víkendu vrátil ze závodu v Portugalsku, na Grand Prix Porto obsadil třetí příčku, hned za týmovým parťákem Jiřím Liptákem. „Pocity mám smíšené, umístění je dobré, ale výsledky nejsou vysoké vzhledem k počasí i technickému vybavení střelnice. V konkurenci jsme obstáli, jsme však zvyklí na vyšší nástřely,“ pravil Kostelecký.

Závodník brněnské Komety Lipták vybojoval druhé místo v Portu, stejně jako předtím v Kataru a v Malaze. „První mě míjí. Je teprve začátek sezony, ale kdyby to takhle šlo dál, jsem spokojený,“ usmál se.

close David Kostelecký. info Zdroj: Lenka Kostelecká zoom_in

DRSNÉ POČASÍ

Také na jeho výkonu v Portugalsku se projevily náročné podmínky. „Jen devatenáct z pětadvaceti terčů v položce jsem dlouho nestřelil. Doufám, že se to zase dlouho nebude opakovat. Počasí bylo drsné, ale nejsme kluci z cukru, takže jsme to nějak zvládli. I takové závody se v budoucnu projeví, máme zkušenosti z drsných podmínek,“ uvažoval Lipták.

V Portu čeští brokaři stříleli v devíti stupních, nárazový vítr dosahoval rychlosti padesát kilometrů v hodině. „Pocitově byla nula. Střílel jsem v zimní čepici, což dlouho nepamatuji. Střelnice má navíc hrozně staré vybavení, terče vylétávaly se zpožděním, což je pro nás zabiják. Za položku jich tak třicet vylétlo rozbitých. Pořadatelé snad třikrát měnili rameno vrhačky, měli s tím hodně starostí,“ popsal Kostelecký, který potřetí ovládl anketu Střelec roku.

Hned za ním skončil Lipták, který se zároveň dostal mezi nejlepší desítku sportovců Jihomoravského kraje za uplynulý rok. „Pro mě je čest, že jsem se dostal mezi deset nejlepších v konkurenci komeťáckého lídra Martin Erata nebo lezce Adam Ondry,“ těšilo pětatřicetiletého střelce.

V půlce dubna zamíří brokaři na první Světový pohár do jihokorejského Changwonu. „V září se tam pak uskuteční mistrovství světa, kde se budou rozdávat první čtyři postupová místa na olympiádu. Stříleli jsme tam asi před osmi lety, ale už ani nevím, jak to tam vypadá. Jsem rád, že si střelnici otestujeme,“ dodal Lipták, jenž žije v Rajhradicích na Brněnsku.