Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Až dojde ropa, dojde i na Evropu

Děčín - Žijeme ve světě ovládaném penězi, zatajování podstatných informací a propagandy masmédií, která zákeřně útočí na naše podvědomí. Již William Shakespeare vyjádřil svou deziluzi slovy: „Celý svět je velké divadlo a my všichni, muži, ženy, děti, jsme jen herci…".

31.5.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Ševčík

Ve světě, kde se stává 1% lidské populace vlastnící téměř 40% světového bohatství pomyslnými režiséry pro zbytek obyvatel. Ve světě, který se potýká s masivním přirozeným přírůstkem v zemích Středního východu a Afriky. Ve světě, kde krize v Sýrii, Libyi a dalších státech tohoto regionu způsobila sužování lidí hladem a nedostatkem pitné vody. Přitom existuje „samoplnící se láhev" společnosti NBD Nano, která je schopna v závislosti na podmínkách ovzduší pohltit z okolního prostředí mezi 0,5 až 3 litry vody za hodinu. Dle mého názoru, následkem využívání vynálezu by byl ještě radikálnější vzestup přirozeného přírůstku, a tak zde budou i ve 3. tisíciletí nadále umírat lidé na neuspokojení základních biologických potřeb.

Stěhování muslimských národů

Proto celé rodiny migrují za vidinou lepšího zítřka právě do Evropy. Až dojde ropa, pak teprve nastane opravdové stěhování muslimských národů do Evropy, a nikdo nebude stát o „třecí plochy" mezi muslimskými imigranty a evropskými křesťany. Evropě tak nezbývá nic jiného, než se podvolit a tento multikulturalismus tiše podporovat a věřit, že si časem zvykneme na muezzíny svolávající své oddané masy věřících do mešit. Za celou tuto problematiku se velice stydím, jelikož patřím k nesmírně arogantnímu a sobeckému druhu homo sapiens sapiens, který je přitom jako první organismus schopen logického myšlení. To je důvod, proč přináším Jobovu zprávu pro ty, kteří ještě neotevřeli oči, ačkoliv toho mohou změnit rozhodně více než pouhý student gymnázia. A mají vůbec zájem lidé, kteří ovládají svět, něco na něm měnit? Abyste viděli, že skutečně existují tajné programy, které mají za cíl bránit v pokroku lidstva, dokládám svá tvrzení dalším důkazem.

Každý den čtu ve vědeckých časopisech o vynálezech, které by nás mohly posunout o kus dál. Kde ovšem jsou? Vždyť neustále chodím kolem aut, která již jezdí skoro 150 let na spalovací motor. Neustále inhaluji chtě nechtě škodlivé látky a táži se sám sebe, zda skutečně již někdo nepřišel s řešeními, která by mohla zlepšit kvalitu životního prostředí, a tak nám i prodloužit život. Jistě že existuje východisko, tím teď zrovna nemyslím fámu jménem auto na vodu, které ve skutečnosti jezdí na energeticky náročně vyrobený vodík, ale elektrická auta. Teď si jistě říkáte, že nahradit ve větší míře auta na spalovací motor v dnešní době nelze. Opak je ovšem pravdou. Kdo z vás slyšel o fascinujícím projektu Desertec, který navrhoval výstavbu obrovské solární elektrárny v poušti? V něm se nacházel klíč, jak by mohlo udělat lidstvo obrovský krok směrem k ekologické revoluci. Naneštěstí z toho ovšem sešlo, ne díky technologickým problémům nebo okolní poušti, jak by si většina z nás mohla myslet.

Tajné služby

Znovu zde ovšem selhal lidský faktor, který tomuto přelomovému projektu vystavil červenou. Otázkou zůstává proč? Odpověď zní PENÍZE. Znamenalo by to totiž konec pro nadnárodní petrochemické a energetické korporace. Proto se nakonec usoudilo, že by bylo lepší o tom moc nemluvit a nijak zvlášť 150 let neutuchající trend neměnit. Právě přílišnému pokroku se snaží zabránit tajné služby, jelikož se bojí prudkých změn, které by mohly vyvolat chaos mezi lidmi či zneužití. Paradoxně nás tak chrání před námi samými, jelikož kolik géniů se stalo posly zkázy proti své vůli? Tyto otázky v Evropském parlamentu jistě nezazní, jelikož evropští poslanci mají často na programu naprosté banality, aby se jim zbytečně netvořily vrásky na čele. Když už řeší nějaký závažný problém, tak raději zůstávají zase pouze u řečnění s nadějí, že se to vyřeší samo. Jistě si vzali k srdci zlaté přísloví českých silničářů: „Kdo nic nedělá, nic nezkazí."

Položme si otázku: Jaký byl vztah křesťanské Evropy k islámskému Střednímu východu před objevením ropy? Obě civilizace byly vůči sobě velice nesnášenlivé, přestože Knihy knih obou náboženství nijak nehlásají válku. Problematika náboženských konfliktů tkví ve dvou nesmiřitelných církvích, které si výklad posvátných knih upravují v různých obdobích tak, jak jim to vyhovuje. Vina je z historického hlediska na obou stranách a ropa je bohužel snad jediná věc, která naše kultury spojuje. Nedivme se, že se Evropa snaží o co nejlepší diplomatické vztahy, když se zde nalézají 2/3 světových ropných nalezišť a všechny ekonomiky států krom Iráku jsou založeny právě na petrochemickém průmyslu. Jedině kvůli ropě mají tak relativně vysokou životní úroveň. Vždyť časy obchodního uzlu, kam kdysi táhly dlouhé velbloudí karavany, již dávno pominuly. Zvýšená životní úroveň a snaha států severní Afriky se státy Středního východu podporovat obyvatelstvo ze zisků z ropy měla za následek enormní nárůst populace na dnešních 360 milionů. Jedním ze států, který tak činil, je 86 milionový Egypt, kde 33% obyvatel tvoří děti mladší 14 let. V Libyi během dvou generací stoupl počet obyvatel šestinásobně.

Lidská arogance

Navíc spousta mužů v této oblasti je frustrována, že jejich rodiny hladoví, a tak se muži uchylují ke vstupu do organizace Islámský stát, která jim za boj dobře zaplatí. Zde se promítá historická paralela s nástupem NSDAP v čele s Adolfem Hitlerem, který rovněž nabízel frustrovanému národu práci pro válečnou mašinérii, vlastně jakousi víru v silné Německo. Zatím si naštěstí spousta lidí zachovává chladnou hlavu, ale co se stane, až dojde ropa? Mnohá města, která získávala finance z těžby ropy, se stanou městy duchů, poněvadž kdo by podporoval město v rozšiřující se poušti? Jak daleko do minulosti se hospodářsky vrátí Egypt a další státy, když jejich ekonomika staví právě na ropě? Budou schopny dál poskytovat pro své obyvatele dostatečné množství jídla? Není tohle jeden z důvodů, proč dříve v těchto nehostinných regionech nežilo tolik lidí? Vlivem krize můžeme v budoucnu očekávat nárůst řad bojovníků Islámského státu, kteří se již dnes vměšují mezi imigranty přeplouvající Středozemní moře. Tomu se říká novodobá taktika Trojského koně.

Možná se dočká Evropa odplaty osudu za chování conquistadorů v Americe ve formě historického paradoxu, kdy je dobyvatel sám dobýván. Nelze přitom svět dobýt mírem? Když Mayové předpověděli konec světa, tak tím nemysleli skutečnou apokalypsu, ale nástup nového řádu v lidské společnosti, kde zavládne pravda. To nám dokládají jejich malby, kde právě voda nemá symbolizovat potopu, tak jak nám to předvedli tvůrci primitivního apokalyptického filmu 2012, ale lži, které se smyjí. Dokážou se někdy arogantní Evropané poučit z moudrostí kultur, které sami zdecimovali? Stihneme si uvědomit náš nevyužitý potenciál k pokroku dokud je čas, a nebo skutečně stojíme na pokraji zkázy?
Tak snad jsem pomohl naplnit proroctví, neboli ukázat lidem pravdu, čeho chtěli dosáhnout i Mayové. Jsem si jist, že nad Evropou visí Damoklův meč, nebo spíše prohnutá šavle?!

Jan Vicenec
Gymnázium Děčín
Děčín 
Ústecký kraj
Téma: EU v budoucnosti 

Autor: Redakce

31.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Předvolební debata v deníku 19.10.2017
13

Střípky z debaty: Šlechtová u pozadí koně, Bartoš v koloně či letmý polibek

Theresa Mayová a Angela Merkelová na jednání G20 v červenci v Hamburku
1 4

O obchodu se zatím bavit nebudeme, odmítla Merkelová Mayovou

V Olomouci se střetli fanoušci Kodaně a Zlína, vzduchem létaly dlažební kostky

/VIDEO/ Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.

Soud se vrací ke kauze exnáměstka Šišky a OKsystemu

Pražský městský soud dnes začne potřetí projednávat obžalobu na bývalého prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišku a někdejšího ředitele ministerského odboru informatiky Milana Hojera. Podle zrušených rozsudků muži zneužili pravomoc a vydírali firmu OKsystem. Soud se bude muset znovu zabývat mimo jiné škodou, kterou údajně způsobili, a její výší.

Uberu roste konkurence. Lyft dostal od Googlu miliardu

Americký gigant Lyft ve čtvrtek oznámil, že obdržel investici jednu miliardu od společnosti Google Alphabet. Částka mu má pomoci k tomu, aby lépe obstál proti konkurenčnímu Uberu, který na trhu sdílené dopravy ve Spojených státech vede.

Kuriozity pražských kandidátek: střet pohledů na EU i strach z islámu

/INFOGRAFIKA/ Všichni politici a většina novinářů pracují pro KGB. To dlouhodobě hlásá jednička pražské kandidátky Pravého bloku Petr Cibulka. Naposledy to zdůraznil minulý týden na svých webových stránkách. „Jsme ve 3. světové válce. Je třeba porazit Rusko snadno a rychle,“ dodal. V přímém rozporu s jeho tezemi je životní postoj třetího muže pražské kandidátní listiny KSČM a místopředsedy strany Josefa Skály. Ten opakovaně veřejně připustil, že v srpnu 1968 „nadšeně vítal sovětské tanky.“

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení