Velky zvrat v prospěch Evropské Unie se stal v roku 2024, kdy Rusko napadlo Evropu a chtěli ji obsadit, avšak naštěstí síly NATO a OSN včas zabránili Rusku v tom, aby postoupilo dále jak za hranici Polska, ale i tento malý kousek potřeboval velkou mezinárodní pomoc a proto Evropská Unie zařídila ohromnou částku peněz na obnovu zničených budov a krajin, a zároveň zařídila velké sankce na Rusko. Bylo samozřejmé, že Rusko tyto sankce nemůže splatit, ale to nikomu nevadilo. Rusko dalo, co mohlo ale i tak to bylo málo, až Rusku nezbylo nic jiného než vyhlásit bankrot.

Evropská Unie se tenkrát zachovala velmi dobře. Díky těmto událostem vzrostla cena eura a celkově se zvýšil průměrný plat v zemích, kde fungovalo euro, a to byl důvod, proč Česká Republika přijala euro jako svojí hlavní měnu.

Bída v celé zemi

Patnáct let na to, v roce 2039 se Evropské Unii konečně podařilo pomoct z bankrotu Řecku, které do této doby zužoval hlad a bída v celé zemi. Toto byla další z událostí, proč do Evropské Unie přistupovalo čím dál více států. Avšak ne vždy to pro Evropskou Unii vypadalo dobře, například v roce 2048 byla Evropská Unie zasažena celosvětovou krizí, když skupinka hackerů získala přístupy do největších světových bank a ukradli ohromné množství peněz, které se už nikdy nenašli nebo občanská válka v Německu která měla za následek úpadek eura, sice ne tak rychlý jako upadali marky za druhé světové války, ale i tak to bylo dost rychlé.

Tato občanská válka trvala až do roku 2052 a za tuto dobu euro o hodně upadlo oproti librám nebo dolarům. Reparace Německa pak stála hodně peněz a úsilí ale podařilo se, Německo se dostalo až téměř astronomickou rychlostí na své původní místo a zvládlo se dát do pořádku.
Teď v roce 2065 je vše zase v pořádku a zatím nás nic neohrožuje. Nemůžu říct, že bych se necítil v bezpečí a že bych se bál, že si zítra nepůjdu koupit chleba, protože na něj nebudu mít. Jsem si téměř jistý, že i kdyby zde vypukla válka tak se nemusíme bát, že bych se všechno změnilo. Uvidíme, jak se Evropská Unie bude vyvíjet dále, ale zatím bych jí chtěl popřát hodně štěstí.

Jindřich Hlavatý
OŠ a SOU Horky nad Jizerou
Mladá Boleslav 
Středočeský kraj
Téma: EU v budoucnosti