Samozřejmě, že jsme její úpravu všichni uvítali s nadšením. Nejenom kantoři, kteří se už nemusí strachovat o zdraví svých „milovaných" studentů, kteří se sklání nad stařičkým kahanem. I my, žáci, se na hodiny chemie v moderní laboratoři těšíme mnohem víc. Proto tedy obětujeme pár minut z výuky na fotku jako důkaz, že se na naší škole za získané peníze opravdu vybudovala laboratoř a my ji využíváme ke studijním účelům a nemáme hodiny chemie třeba v tělocvičně nebo mezi akvárii a terárii v biologické učebně.

Myslím si, že takové požadavky jsou bezpředmětné. Určitě by se dalo ošetřit jiným způsobem to, aby peníze byly opravdu využity pro ty účely, na které byl vypsaný projekt.
„Blik," vytrhne mě z úvahy cvaknutí spouště a oslnivá záře blesku. „Zvedni tu vlajku, není tam vidět," zahučí učitel na spolužačku v první lavici, která vyfasovala do ruky vlaječky Evropské unie a ČR. Tak to už je, dámy a pánové, spíš jako v cirkusu. No ale, co bychom neudělali pro dobro věci, hlavně naší školy. Aspoň si díky Evropské unii můžeme na chvíli připadat, jako na předváděcích molech!

Iveta Borková
Gymnázium Boskovice 
Obora
Jihomoravský kraj
Téma: EU kolem nás