Každý fond dává peníze na rozvoj ochrany životního prostředí, vysokou úroveň zaměstnanosti, a tak dále. Například v České republice využívání fondů Evropské unie spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, které také zřizuje portál, jehož účelem je o těchto fondech poskytnout spolehlivé informace.

Z těchto fondů čerpá i město Kadaň, pouhým okem můžeme vidět několik nových, turisticky atraktivních míst. Jako příklad bych zmínil, že Evropská unie uvolnila necelých 23 milionů korun na vystavění Nábřeží Maxipsa Fíka. Jedná se o nábřeží mezi řekou Ohře a historickou částí města v Kadani, která zahrnuje území v délce cca 1,5 km počínaje vodním dílem Kadaňský stupeň u Františkánského kláštera a konče mostem na Špitálském předměstí, kde je hlavní komunikace směr Kadaň - Žatec. Tato nově zrekonstruovaná turistická část Kadaně je v současné době hojně využívána k odpočinku, jak občany samotného města, tak i návštěvníky z okolních měst.

Myslím, že tyto evropské fondy jsou ku prospěchu. Sice do nich peníze vkládáme, ale více peněz z nich můžeme čerpat. Tím si můžeme zkrášlit naše město a další jiné věci. Tyto stopy Evropské unie tak můžeme vidět i v našem královském městě.

Daniel Paták
Gymnázium Kadaň 
Kadaň  
Ústecký kraj 
Téma: EU kolem nás