Pracoval jsem ve firmě DBSystems po dobu 15 pracovních dní. Firma se zabývá prodejem a servisem PC, notebooků a tiskáren. Pro podnikovou sféru zajišťuje prodej hardwaru a softwaru, správu serverů a technickou podporu. Já jsem nejčastěji testoval funkčnost tiskáren, rozebíral a čistil počítače. Poté jsem instaloval Windows Server a k němu navazující jednotlivé služby.

Ubytování jsme měli zajištěné v rodinách. Dostávali jsme snídaně a teplou večeři. Já osobně jsem si ubytování a stravu velice pochvaloval. Cítil jsem se tam jako člen rodiny.

Ragby i whiskey

O prvním víkendu jsme jeli s paní učitelkou na výlety. Byli jsme ve městě Cobh, navštívili Jameson destilery a hrad Blarney Castle. Dále jsme byli na pobřežních skalách Clifs of Moher a v národním parku Killarney. Počasí jsme měli nezvykle vydařené, takže volný čas jsem se snažil využít na maximum. Navštívil jsem také finále juniorské ligy v rugby, Shandon Bells Tower a prošel skoro celý Cork.

Z grantu jsme měli hrazené letenky, ubytování a cestu z Dublinu do Corku a zpět. Dále jsme dostali peníze na MHD a stravu v dostatečném množství.

Jako přípravu pro danou stáž jsme navštěvovali hodiny věnované přípravě na náš pobyt. Hodiny byly zaměřené na výuku slovíček, které nám pomohly se seznámit s běžným životem a zvyky Irska.
Se stáží jsem naprosto spokojen. V práci jsem se toho mnoho naučil, poznal jsem část Irska a Cork.

Celkově jsem se zlepšil v angličtině. Musím uznat, že když jsem neporozuměl jejich irské angličtině, stačilo přiznat, že jsem jim neporozuměl. Poté začali mluvit srozumitelnou angličtinou. Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit projektu Erasmus+ a vřele ho mohu doporučit, to je přesně to, proč je dobré, že naše země je součástí evropské unie.

Ondřej Páleník
Střední průmyslová škola Mladá Boleslav
Mladá Boleslav
Středočeský kraj
Téma: Svět v EU