Nejznatelnější proměnou spojenou s Evropskou podporou prošlo pobřeží řeky Ohře. Z neprůchodného a zarostlého prostředí se stalo Nábřeží Maxipsa Fíka, táhnoucí se podél řeky po celé její délce v tomto městě. Kromě dopravního významu jako součást cyklostezky pokračující až do nedalekého Klášterce nad Ohří se nábřeží stalo místem rekreace, kam chodí celé rodiny na ,,procházku kolem řeky". Celé nábřeží lemují umělecké prvky a důmyslné atrakce zaměřené hlavně na zábavu dětí v létě. Nejvýraznější z nich jsou různé vodní hry, například korýtko s pumpou pro lodičky. Je zde také možnost půjčit si loď k projížďce po řece. Město touto přestavbou také získalo prostor pro pořádání mnoha kulturních akcí.

Evropské unie v Kadani také pomohla rozvoji v oblasti sportu. Již zmíněné cyklostezky teď prostupují celé město a spojuje ho s významnými místy v okolí. Pro obyvatele Kadaně se proto stává kolo výborný dopravní prostředek a způsob, jak obdivovat krásy okolní přírody. Cyklostezka nás může také dovést do nově vybudované sportovní haly, kde mohou být pořádány utkání mnoha druhů sportů. Kromě basketbalu, florbalu, nebo fotbalu může hala nabídnout i prostory pro hraní squashe. Poblíž této haly bylo vybudováno také venkovní hřiště s umělým povrchem, které slouží primárně pro hru fotbalu, ovšem jde použít na mnoho jiných sportů. Součástí je také hřiště pro děti a funkční zázemí pro sportovce.

Právě vlivem této finanční pomoci se v Kadani kromě zvelebení celého města objevilo mnoho nových možností pro trávení volného času, které může využít každý člen rodiny. Kadaň je výborným příkladem, jak nám pomoc Evropské unie zlepšuje kvalitu života.

Jan Hrůza
Gymnázium Kadaň 
Kadaň  
Ústecký kraj
Téma: EU kolem nás