Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubický kraj

17.8.2016

Oprava schodů omezí Myší díru

Chrudim - Chrudimští radní na pondělním zasedání například schvalovali smlouvu o výpůjčce chrudimské divadelní opony a také vybrali dodavatele stavby, který provede opravdu kamenných schodů vedoucích k Myší díře. Se stavbou by se mělo začít v průběhu září.

17.8.2016

Z plesnivého do nového, ale cena je vysoká. Třicet milionů

Lázně Bohdaneč - Město překvapily náklady na rekonstrukci „věžičky", přistoupilo k revizi projektu a rozpočtu.

17.8.2016

Hledá se Tai. Je v šoku a snad živý

Orlickoústecko - Původně přijel do Letohradu jen něco vyzvednout. U té příležitosti se Martin Patera se svým osmnáctiměsíčním vlkošedým německým ovčákem Taiem vydal na procházku kolem Tvrze Orlice. Pak ale přišel nečekaný problém.

17.8.2016

Šofér vyrazil na silnici bez značky, technické i pojištění. Daleko nedojel

Skuteč - Když čtyřiašedesátiletý šofér za volantem svého daihatsu projížděl mezi Skutčí a Radčicemi, rozhodně nechtěl potkat policejní hlídku, neboť dobře věděl, že jeho vůz rozhodně na silnici nesmí. Měl však smůlu.

17.8.2016

Vojáci před krajským úřadem zvali na Cihelnu

Pardubice - Milovníci armády i historie si tento víkend přijdou na své.

16.8.2016

Na pardubickém zámku opravují chodníky a vstupy

Pardubice - Nového vstupu se dočkají návštěvníci pardubického zámku. Dosud býval prostor uvnitř hlavní brány tmavý a nepřehledný. To by se mělo v nejbližších dnech změnit.

16.8.2016

Nové lavičky v Bystrém se staly okamžitě populárními

Bystré - „Akorát mi vadí, že sedíme s manželkou k sobě zády," řekl po vyzkoušení nové lavičky obyvatel Bystrého Ivan Marek.

16.8.2016

Tábor čeká na svého domácího

Brandýs nad Orlicí - Třiatřicet tisíc metrů čtverečných, osmapadesát pozemků. Opuštěný tábor Kouty na břehu Tiché Orlice čeká další kolo výběrového řízení. V tom minulém se Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových žádný zájemce nepřihlásil.

16.8.2016

Ladíme rádia, hledáme mobily, koukáme na billboardy a bouráme

Chrudimsko - Ladí rádio, hledá po kapsách zvonící mobil, zadívá se na billboard, zamyslí se a na okamžik plně nevnímá svět kolem sebe. To zpravidla řeší a prožívají řidiči těsně před tím, než dojde 
k nárazu.

16.8.2016

Propadl kouzlu francouzské krasavice

Litomyšl - Propadnout vášni k vůni benzínu starých vozidel není obtížné. Zvláště pokud se jedná o legendu, jakou je bezesporu značka Bugatti.

16.8.2016

Olympijský park stále láká desetitisíce lidí

Pardubice - Park navštěvují známí sportovci, ale také děti z dětských domovů.

16.8.2016

Milovníci veteránů se sjeli na zámek

Litomyšl - Pach benzínu? Spíše vůně, řekli by asi příznivci veteránů, které byly o víkendu k vidění na nádvoří památky UNESCO.

16.8.2016

Střet se stromem, s hospodou, s vlakem... Letos už zemřelo deset lidí

Orlickoústecko - Ty tam jsou doby, kdy každá rodina měla jen jedno auto. Provoz na silnicích houstne a ruku v ruce s tím se pak zvyšuje počet dopravních nehod. Jen za letošní rok podle policejních statistik na Orlickoústecku zemřelo deset lidí.

16.8.2016

Do rallye nečekaně vtrhla kráva

Chrudimsko - Letošní ročník Rallye Železné hory poprvé nepoznamenalo počasí, díky kterému byl časový harmonogram dodržen bez nutných změn. O adrenalin nouze nebyla, svědčí o tom třeba kráva na trati.

15.8.2016

Nehody v červenci: sedm mrtvých, desítky zraněných

Východní Čechy - Sedm obětí si vyžádaly nehody, které se první prázdninový měsíc staly ve východních Čechách. Pět lidí zahynulo v hradeckém a dva v Pardubickém kraji. Vyplývá to z předběžných policejních statistik.

15.8.2016

Mobilní operátoři slibují zlepšení signálu

Pardubický kraj - Ke konci roku 2015 svolal hejtman Martin Netolický jednání se třemi nejsilnějšími mobilními operátory na území ČR. Důvodem byly časté připomínky starostů obcí i občanů k pokrytí lokalit mobilním signálem.

15.8.2016

Požár zničil usedlost z 18. století

Rychnov u Hlinska - Plameny způsobily škodu ve výši téměř 1,5 milionů korun. Z domu sousedé vynesli jednu osobu, která se nadýchala kouře.

15.8.2016

Úspěšní sportovci pomáhali dětem z dětských domovů

Pardubice - Pardubický olympijský park v sobotu navštívily děti z dětských domovů a také jejich sportovní ambasadoři úspěšní hokejisté Dušan Salfický a David Moravec i atletka Kateřina Skypalová.

15.8.2016

Třebovský úřad bude ozdobou

Moravská Třebová - Dlouho plánová oprava budovy, která v centru města slouží pro potřeby úředníků a nyní je obklopena lešením, je v plném proudu.

15.8.2016

Amerika na závodišti. Táhla auta, vojáci, rodeo i indiáni

Pardubice - Na dostihovém závodišti mohli lidé v sobotu navštívit přehlídku všech věcí, které si jen můžete představit, když se řekne Amerika. A že bylo na co se dívat. Od nablýskaných aut a motorek přes vojenskou techniku a indiánské tance až po koně a kovboje.

15.8.2016

Námitky neprošly, bourat se bude

Lanškroun - Proměnu Společenského domu na nový kulturní dům dočasně zabrzdily dvě námitky adresované na Úřad pro hospodářskou soutěž.

15.8.2016

Pily se ztišily i bez vyhlášky

Miřetice - V Miřeticích se donedávna množily stížnosti na používání hlučných pracovních nástrojů v době pracovního volna.

15.8.2016

CTP chce po městu 8 milionů eur

Hradec Králové - Kvůli odebrání nesouhlasu
s rozšířením příjezdové cesty 
k černým halám chce investor po hradecké radnici odškodné.

14.8.2016

Při nehodě se zranili dva lidé

Městečko Trnávka - Policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování nehody, která se v Trnávce stala 17. července kolem půl jedné odpoledne na silnici II/371.

14.8.2016

V rodinné komedii vyhnal Troška strašidla na "pracák"

Pardubice - Nový film známého režiséra je letní oddechovkou.

14.8.2016

„Tělocvik mě nebaví,“ říká sprinterka Anna Kozlová

Heřmanův Městec - V pátek na olympijských hrách v Riu de Janeiro začala atletika a českým sportovcům, zejména běžcům, bude fandit také nadějná heřmanoměstecká sprinterka Anna Kozlová z Heřmanova Městce, která by se za pár let mohla stát jednou z nich. Zatím si rozhodně nevede špatně.

14.8.2016

Pardubická nemocnice je zase o krůček blíže k nové psychiatrii

Pardubice - Pardubická nemocnice je zase o krůček blíž k nové psychiatrii.

13.8.2016

Z fabriky chtějí udělat památník

Brněnec - Areál bývalé továrny Oskara Schindlera 
a koncentračního táboru 
v Brněnci se v budoucnu možná promění na památník obětem holocaustu.

13.8.2016

Na sídlišti Lhotka omezí parkování

Česká Třebová - Město omezí parkování na největším českotřebovském sídlišti, na Lhotce bude počátkem září instalováno dopravní značení označující zónu s dopravním omezením.

13.8.2016

V Lovětínské rokli si příroda vládne sama

Třemošnice - Jen kousíček od Třemošnice se rozkládá nádherný kousek panenské přírody – Lovětínská rokle. Ta se také stává cílem našeho letního putování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení