Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubický kraj

12.10.2016

Noční klid akce neohrozí

Litomyšl - Města a obce nemají od začátku října možnost v mimořádných případech zkrátit dobu nočního klidu.

12.10.2016

Referendum zná termín i otázku

Králíky - Stanovit termín a otázku referenda, to bylo úkolem pro králické zastupitele na pondělním jednání. Ačkoli někteří navrhovali, že by se měli občané vyjádřit k umístění věznice do Králík všeobecně, nakonec prošla otázka ve znění: „Souhlasíte s tím, aby v areálu bývalého Dětského výchovného ústavu v Králíkách zřídilo ministerstvo spravedlnosti ČR ženskou věznici s dohledem?"

12.10.2016

„U nás lidé k volbám chodí," říká starosta

Chrudimsko - Při pohledu na tabulku volební účasti v chrudimském okrese lze zaznamenat rekordmany. Mezi obce s nejvyšší volební účastí (58, 14 %) patří bezesporu České Lhotice.

12.10.2016

Harry Potter „kouzlil“ 
ve volebních místnostech

Pardubice - Ve volební místnosti v Základní škole Štefánikova v Pardubicích zazněly od voličů i různé „hlášky". „Někde jsem četl, že když nebudu vědět, koho mám volit, tak mi tady poradíte," oslovil s úsměvem volební komisi starší muž.

11.10.2016

Olympiáda pro základky

Svitavy - Žáci svitavských základních škol obou stupňů změřili v minulém týdnu své síly v olympijském sportovním klání.

11.10.2016

Senior po nehodě odmítl „dýchnout“

Orlickoústecko - „Slyšela jsem jen ránu a za chvíli přijeli hasiči a policisté," konstatovala obyvatelka jednoho z domů v centru Albrechtic u Lanškrouna.

11.10.2016

Lidé si na červené kontejnery zvykají, sběr baterií je slabý

Chrudimsko - Pardubický kraj je stále jedním z nejslabších krajů ve sběru použitých baterií, situace se ale zlepšuje. Podle aktuálních dat neziskové společnosti Ecobat Češi za první pololetí odevzdali k recyklaci 831 tun použitých baterií.

11.10.2016

„Politici jsou jako vepři,“ zaznělo od voličů

Pardubice - Letošní předvolební kampaň ke krajským a senátním volbám 
na Pardubicku nebyla podle textaře a básníka Zbyňka Dernera příliš objevná a vynalézavá. „Přiznávám, že jsem ji nesledoval úplně detailně, ale že by mě nějaké heslo nebo motto zaujalo tak, že bych si řekl, že je skutečně originální, to se mi letos opravdu nestalo," svěřil se Zbyněk Derner, který píše texty například pro zpěváka Jakuba Smolíka.

11.10.2016

Hasiči při zásahu objevili i lidské tělo

Březina - Majetek na soukromém pozemku rodinného domu zachvátil v sobotních brzkých ranních hodinách všemi obávaný živel. 
 

11.10.2016

Taneční mistři: Na začátku seznámení byla kanoistika, nikoli tanec

Letohrad - Více jak třicet let se manželé Václava a Pavel Nosálovi věnují výuce společenských tanců. Základy tance a společenské výchovy vyučovali ve městech Letohrad, Jablonné n. Orlicí, Dolní Dobrouč, Moravská Třebová a Králíky.

11.10.2016

Spolky by se měly starat včas

Proseč, Slatiňany - Různí pořadatelé by teď možná měli co nejdříve seznámit samosprávy měst a obcí s venkovními kulturními a společenskými akcemi, jež chtějí pořádat v příštím roce. Kvůli zpřísnění příslušné legislativy totiž musí být akce přesahující 22. hodinu s předstihem včleněny do obecní nebo městské vyhlášky.

11.10.2016

Za málo peněz hodně muziky, liboval si lídr ODS

Pardubice - Vítězem voleb se sice nazývat nemohou, přesto byli představitelé ODS se svým výsledkem spokojeni. Povedlo se jim přeskočit komunisty a jejich výsledek se blížil deseti procentům.

10.10.2016

Za svoje činy se omluvil

Svitavy - Alkohol neřeší veškeré potíže, zjistil mladík velmi záhy.

10.10.2016

Branný závod se uskutečnil na počest vojáků, kteří zahynuli v Afghanistánu

Chrudim, Seč - Minulý týden se konal branný závod mimořádné obtížnosti – Mise 2016 – určený pro zdatné žáky druhého stupně základních škol a pro středoškoláky z celé republiky.

10.10.2016

Žamberk stále hledá řešení pro zimák

Žamberk - Ve čtvrtek 27. října se v sále zastupitelstva budou projednávat varianty dostavby zimního stadionu. Investiční akcí se zastupitelé už zabývali opakovaně. Vybírali mezi provizorním řešením, plnohodnotným stadionem s využitím projektové dokumentace již realizované stavby a stavbou „na míru".

10.10.2016

Dechová zkouška odhalila viníka

Nasavrky - Ve čtvrtek krátce po dvaadvacáté hodině policisté v Nasavrkách zastavili a kontrolovali kolegové šedesátiletého řidiče osobního vozu volvo.

10.10.2016

Multimediální Hlasy světla 4D vytvořily nový český rekord!

Pardubice - Do světa obrazů, barev a imaginace zavedla v sobotu večer návštěvníky pardubické Tipsport areny multimediální show Hlasy světla 4D.

9.10.2016

Město odkoupilo část sbírky od soukromníka

Moravská Třebová - Historie města je jedna z věcí, která by měla být zachována a pečlivě dokumentována.

9.10.2016

Bagr už si nehrábne

Leština - Ukrást je možné vše, i lopaty k bagru, jak dokládá případ z obce na Vysokomýtsku. Krádež byla před pár dny nahlášena policii.

9.10.2016

Radní připravují debatu o pouti

Heřmanův Městec - V reakci na velké množství stížnosti návštěvníků letošní Bartolomějské pouti navrhli heřmanoměstečtí radní řadu změn v organizaci pouti příští. Teď ještě chtějí vše probrat s veřejností.

9.10.2016

V karavanu na Svitavsku uhořel člověk, totožnost určí testy DNA

Březina (Svitavsko) - V obci Březina na Svitavsku v sobotu ráno uhořel v karavanu člověk. Jeho totožnost policisté určí pomocí testů DNA. Příčinu požáru ještě neznají, řekla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

9.10.2016

Start se přiblížil! Kdo ovládne další kapitolu?

Pardubice - 126. Velká pardubická s Českou pojišťovnou: O triumf ve slavném dostihu se bude ucházet patnáct koní.

8.10.2016

Senioři se přesvědčili, že umění může léčit

Svitavy - Člověk je tvor tvořivý a nezáleží na věku. Navíc umění dokáže povznést ducha a zahrát na vlnu vzpomínek a fantazie.

8.10.2016

Dostali smyk... a trefili strom

Králicko - Dvě čtvrteční nehody měly něco společné: auta narazila do stromu. K první došlo ve tři odpoledne mezi městem Králíky a obcí Lichkov. Dvaatřicetiletý řidič auta Mercedes-Benz jel na mokré vozovce zřejmě příliš rychle, nezvládl zatáčku, přejel do protisměru a pod silnicí narazil do stromu. Škoda byla vyčíslena na 20,5 tisíce korun.

8.10.2016

Šofér si dal „jen“ dva panáky vodky

Slatiňany - Ve středu po osmnácté hodině zastavila dopravní hlídka ve Slatiňanech šestačtyřicetiletého řidiče osobního vozu Škoda Felicia.

8.10.2016

Slavnosti: Běh, hudba a hlavně show

Pardubice - Katapult nepřijede, ale náhrada je kvalitní, vystoupí zpěvačka Bára Basiková.

7.10.2016

Nová značka spojuje

Litomyšl - Jak spojit šikovné lidi z jednoho města? Tak na tuto otázku našli odpověď zakladatelé spolku Made in Litomyšl.

7.10.2016

Hazardovali se životem, aby měli „šťávu“ zdarma

Lanškroun - Platit za elektřinu se nechtělo páru z Lanškrounska. Protože se však domácnost bez „šťávy" neobešla, vyřešil to po svém. Krádeží.

7.10.2016

Pokuta? Školka ji odmítá

Chrudim - Za chybějící nebo neúplné očkování u dětí hrozí Mateřské škole Na rovině v Chrudimi pokuta čtyřicet tisíc korun. Pro tuto nestátní organizaci to znamená obrovskou finanční zátěž, a tak podala správní žalobu ke Krajskému soudu v Hradci Králové.

7.10.2016

D35? Za rok předáme staveniště vítězné firmě, říká poslanec

Pardubice - Po letech průtahů a zpoždění vidí politici stavbu rychlostní komunikace D35 optimisticky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT