Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubický kraj

7.10.2016

Cvičný požár 
v ústavu

Jevíčko - Jak se připravit na živelní pohromu? Jedině tak, že si ji vyzkoušíte nanečisto.

7.10.2016

Jaký osud čeká Křivolík?

Česká Třebová - Ke sledovaným a diskutovaným tématům města patří nejen rekonstrukce domu v těsné blízkosti rotundy svaté Kateřiny, proti které vznikla petice, ale také návrh směny pozemků města s firmou Techplast. Podnikatel Josef Škrkoň nabízí za rybníček Panamák v Křivolíku pozemky bývalé Primony, kterou koupil v dražbě.

7.10.2016

Úřady ve Skutči se přiblíží k lidem

Skuteč - Od listopadu budou mít lidé možnost vyřídit si výměnu starého či vystavení nového občanského průkazu ve Skutči. Vedle Chrudimě a Hlinska půjde o třetí místo v okrese, kde lidé uspějí při vyřizování zmíněné agendy.

7.10.2016

Slavnosti lákají na Hlasy světla i ohňostroj z rondelu

Pardubice - Na pardubické třídě Míru vystoupí Vlasta Horváth i JK Band.

6.10.2016

Po autobusu tráva zase poroste

Litomyšl - Půl roku bylo na frekventovaném místě instalováno dílo Lukáše Rittsteina. Antropologický putovní monument Tour 2010, ztvárněný desetitunovým autobusem doplněný dvěma žulovými menhiry.

6.10.2016

Anthropoid: Kino Žamberk bylo v obležení

Žamberk - Nablýskané válečné stroje, stylová hudba, dvě desítky uniformovaných dobových postav (vojáků, četníků, partyzánů a dokonce i anglických paragánů) a možnost si detailně prohlédnout – a v některých případech i osahat – druhoválečné zbraně, bojovou výbavu a spoustu dalších doplňků. K dokreslení protektorátní atmosféry byla též podávána káva z cikorky.

6.10.2016

Strážníci a dělníci za pomocí kýblů s vodou zkrotili požár

Lažany - V kotelně rodinného domu ve skutečské místní části Lažany vypukl v úterý po půl čtvrté odpoledne požár. Začalo zde hořet palivo uskladněné vedle kamen. Díky rychlému zásahu strážníků se plameny nerozšířily na celou stavbu.

6.10.2016

Na startu Velké pardubické vládnou emoce a vzrušení

Pardubice - Startérka Soňa Froňková vypustí koně do slavného dostihu tuto neděli už po osmé.

6.10.2016

Václavu Havlovi poslali 
v Litomyšli balónky

Litomyšl - Smetanovo město mělo k Václavu Havlovi vždy dobrý vztah. A fungovalo to i naopak. Důkazem může být setkání sedmi prezidentů v roce 1994 právě v Litomyšli.

6.10.2016

Kvůli Stezce v oblacích mají horští záchranáři letos víc zásahů

Čenkovice, Dolní Morava - Jedním z největších taháků letošní sezony se bezesporu stala Stezka v oblacích. Proudily na ni davy lidí, ne všichni však po vyznačených trasách. Téměř o sto procent se zvedly i statistiky výjezdů Horské služby v Dolní Moravě – přes léto řešila 160 výjezdů.

6.10.2016

Michaela Naumecová dostává za své domácí džemy ocenění. Babičky by měly radost

Sobětuchy - Michaela Naumecová se zabývá výrobou marmelád, sirupů a povidel. Její poctivé výrobky sklízejí ocenění.

6.10.2016

Dopravu čeká další rána, začne se stavět před nádražím

Pardubice - Práce na přestavbě přednádraží mohou začít již po 10. říjnu.

5.10.2016

Archeologický objev v Jevíčku

Jevíčko - Po roční odmlce se studenti archeologie, tentokrát z Univerzity Hradec Králové, vrátili na lokalitu germánského pohřebiště z 2. století a germánského sídliště ze 4. století našeho letopočtu.

5.10.2016

Policisté hledají řidiče BMW

Ostrov - Když řidič červeného BMW skončil v noci ze soboty na neděli se svým autem na střeše, nenamáhal se celou věc řešit.

5.10.2016

Přespolního 
s kárkou nevyženou

Slatiňany - Někteří nepořádníci plní s postupujícím podzimem škarpy u slatiňanských komunikací shrabaným opadaným listím. Trávu, větve a listí je občas vidět i na krajích lesa

5.10.2016

V nemocnici vyšetřili další čtyři gotické sochy

Pardubice - Počítačový tomograf usnadní odborníkům rozhodnutí, které sochy restaurovat.

5.10.2016

Mladí hasiči ukončili sezonu v Mladějově

Mladějov na Moravě - Poslední závod okresní ligy mladých hasičů a Memoriál Františka Malíška. To je jen stručný popis akce, na které se již patnáct let scházejí dobrovolní hasiči.

5.10.2016

Perla: Jdeme správně, zní z města

Ústí nad Orlicí - Rozdělí, nebo spojí Perla Ústí? Je to proměněná, nebo nenaplněná příležitost? Tyto a další kritické otázky položil spolek Spousti vedení města v otevřeném dopise, aby rozvířil diskuzi o budoucnosti závodu Perla 01.

5.10.2016

Hlinsko nabídne lidem parcely. Město chce zastavit pokles počtu obyvatel

Hlinsko - Město může po mnoha letech opět nabízet stavební parcely pro rodinné domy. Zastupitelstvo schválilo záměr a podmínky prodeje stavebních pozemků v lokalitě Drachtiny v Hlinsku za cenu 450 Kč za 1 m². Jedná se o prostor mezi ulicí Holandská a areálem bývalé zemědělské školy.

5.10.2016

Jak se na nedělní „Velkou“ dostat rychle a bez nervů?

Pardubice - Slavný dostih budou z tribun pardubického závodiště sledovat i české a zahraniční celebrity. Má přijet i Leoš Mareš.

4.10.2016

Dřevěná brána je dominanta Chotovic

Chotovice - „Větrná hůrka" na konci vesnice dostala krásnou dominantu.

4.10.2016

K procházkám láká Muchova vyhlídka

Letohrad - Les u kaple svatého Jana Nepomuckého má novou atrakci, Muchovu vyhlídku. Momentky z romantického altánku zaplavují sociální sítě.

4.10.2016

Nová ochrana by ukrojila víc půdy

Chrudim - Čtyři sta tisíc korun. Právě na tolik přijde město Chrudim vypracování nového posudku o vlivu stavby na životní prostředí u zvažovaného pozměněného řešení protipovodňové ochrany sídliště Šance.

4.10.2016

Vokolkovi: umělecká rodina, která znovu poutá pozornost

Pardubice - Galerie chystá i komentované prohlídky kostelů vyzdobených Vojmírem Vokolkem.

4.10.2016

Houbař je nasbíral a kuchař uvařil

Litomyšl - Rozšířit své znalosti o houbách a vzápětí i některé ochutnat umožnila o víkendu návštěvníkům restaurace Veselka, kde se přes víkend konala v pořadí již sedmá výstava mykologického klubu.

4.10.2016

K věznici řeknou své v referendu

Králíky - „Nechceme věznici vedle školy," to byl jeden z argumentů občanů Králík na setkání s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem. Premiér Bohuslav Sobotka nyní při své návštěvě kraje uvedl, že záměr nevznikl na úrovni vlády, ale na úrovni ministra.

4.10.2016

Slavnosti ovládly střed Heřmanova Městce

Heřmanův Městec - Na náměstí Míru v Heřmanově Městci se v sobotu uskutečnil 2. ročník Heřmanoměsteckých slavností. V jejich průběhu byl připraven pestrý program pro všechny generace.

4.10.2016

Heslo o kraji bez imigrantů některé lidi pořádně naštvalo

Pardubice - Kritiku od veřejnosti sklidila také ředitelka Pardubické nemocnice Ivana Urešová.

3.10.2016

S chutí si zavdali po kaléšku

Biskupice - Obec na Malé Hané se stává pravidelně centrem dobré pálenky. 
V sobotu se zde konal již osmnáctý ročník oblíbené akce Biskupické kaléšek.

3.10.2016

Sonda objevila ostatky předků

Vysoké Mýto - „Puzzle, u kterého se dopředu neví, kolik tam bude kostiček." Tak označil archeolog Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě David Vích záchranný archeologický výzkum, který proběhl v okolí kostela sv. Vavřince. Město tu totiž plánuje zrekonstruovat náměstí Vaňorného a archeologický výzkum je nezbytnou součástí plánované rekonstrukce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT