Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pardubický kraj

20.9.2016

Letošní 'chladné' léto patřilo mezi nejteplejší v historii

Východní Čechy - V pondělí zveřejněná předběžná data potvrdila, na co meteorologové upozorňovali celé léto: Letošní léto nebylo vůbec chladné, jak ho mnozí hodnotí. Naopak, patřilo ve srovnání s minulostí mezi ty velmi teplé.

20.9.2016

Olej na Labi hlídali hasiči v Kuněticích celou noc

Kunětice - Olejová skvrna na Labi zaměstnala na celou noc hasiče. V Němčicích byla 
v neděli večer zpozorována olejová skvrna na hladině řeky.

20.9.2016

Značka na přání rozvířila diskuzi

Lanškroun - Po Králíkách si registrační značku na přání (RZP) na auto v majetku města pořídil i Lanškroun. V Králíkách výměně značek na služebních autech předcházela anketa na městském Facebooku. Králické přesvědčil i argument, že přidělení bude pro město zdarma.

20.9.2016

Odpovíte nám, pane prezidente?

Jevíčko, Polička – Při své návštěvě Svitavska si hlava státu vyhradila čas na dotazy místních občanů. Debaty neměly meze, lidé se ptali na cokoliv a prezident hbitě odpovídal. Přinášíme některé z otázek a reakcí.

20.9.2016

Vůni cibule a masa doplnil kouř. V Zaječicích vařili kotlíkový guláš

Zaječice - V sobotu odpoledne hoří před zaječickou hasičskou zbrojnicí osm ohňů, které rozpalují dna kotlíků. Udeří třináctá hodina a do mnoha kilogramů oloupané cibule zakrojí nabroušené nože. Stejný osud čeká i hovězí kližku. Tak začíná soutěž ve vaření kotlíkového guláše.

20.9.2016

Bývalé tiskárny zmizí v listopadu

Pardubice - Objekty vyklízí. Jsou 
v nich desítky tun komunálního odpadu.

19.9.2016

Hasičský prapor je symbolem sounáležitosti

Bystré - Do posledního místa byl v sobotu zaplněn kostel svatého Jana Křtitele v Bystrém u Poličky. Dobrovolní hasiči z celého okresu se sjeli, aby byli u svěcení nového praporu Okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

19.9.2016

Motorkáři utrpěli těžká zranění

Skutečsko - V sobotu před půl jednou odpoledne naboural v pravotočivé zatáčce za obcí Předhradí směrem na Krounu motorkář. Jak uvedla policejní mluvčí Jana Drtinová, muž za řidítky pravděpodobně nezvládl řízení, dostal smyk a na kluzké silnici naboural do svodidel.

19.9.2016

Ambulantní psychiatrie je v Albertinu v novém

Žamberk - Novou ambulantní část psychiatrického oddělení otevřel odborný léčebný ústav Albertinum v Žamberku. Sídlí ve zrekonstruované bývalé lékařské vile, která dříve sloužila k ubytování lékařů a zdravotnického personálu ústavu. Na její přebudování v hodnotě 25 milionů korun podstatnou měrou přispěly takzvané Norské fondy, 5 milionů šlo z prostředků kraje a ústavu.

19.9.2016

Praktičtí lékaři ve středu stávkovat nebudou

Pardubice - Doktorům vadí stagnace jejich odměn, ale i omezené pravomoci.

19.9.2016

Plat brigádnice jí nestačil

Moravská Třebová - Mladí lidé si vydělávají na různých brigádách. U čtyřiadvacetileté ženy tomu nebylo jinak.

19.9.2016

Choceň má nový druh houby. Našli ji v zapomenutém sadu

Choceň - Sucho ve východních Čechách vyhnalo mykology s košíky až do Beskyd a Jeseníků, aby měli co ukazovat na tradiční výstavě hub v Orlickém muzeu. Jubilejní 30. výstava o víkendu představila více než 420 druhů. Raritou byly marcipánovo-perníkové houby, které klubu k jubileu vyrobila Marie Černá ze Sloupnice.

19.9.2016

S padělky netroškařili. Na kopírce jich "vyrobili" za více než dvě stě tisíc

Pardubice, Chrudim - Podvodníci nakupovali za falešné peníze drahé telefony, ale nedařilo se jim. Nakonec je chytili cestou od nehody.

19.9.2016

„Končím, té šikany je moc,“ říká hostinská

Slatiňany, Škrovád - Hospůdka u Půhoných ve slatiňanské místní části Škrovád je známá nejen mezi místními. Při svých toulkách mezi škrovádskými skalami či okolím řeky Chrudimky se tu, především v létě, zastaví i nejeden turista.

19.9.2016

Jeden opilý se 
4 promile, další "neměřitelná"

Pardubice - Opilci na Karlovině. Odvážet je musela městská policie.

18.9.2016

Mladé ženě se při nehodě nic nestalo

Bělá nad Svitavou - Nepozornost při řízení stála za nehodou mladé řidičky v obci na Svitavsku.

18.9.2016

"Všichni mi říkali, že nemají žádné problémy," prohlásil Miloš Zeman

Pardubice, Letohrad - Podle českého prezidenta je stěžejním tématem dopravní infrastruktura. V Pardubickém kraji hlavně silnice D35.

18.9.2016

Mladí záchranáři se neztratí

Chrudim - Český červený kříž připravil pro děti a mládež na letošní školní rok zájmový kroužek „Mladý záchranář".

18.9.2016

Dá se nakreslit nevkusný vtip o politice i vkusný vtip třeba o smrti

Vysoké Mýto - Humor je taková omáčka života. Pomůže nám spolknout i hodně drsný knedlík, říká kreslíř Deníku MAREK SIMON… Jako dítě si Marek Simon tužkou způsobil úraz, dnes jejím prostřednictvím jako kreslíř baví čtenáře Deníku především politickou satirou.

18.9.2016

Vodárny na Chrudimsku hlásí: Naše voda je v pořádku

Chrudimsko - „Ve vodě, kterou dodáváme našim odběratelům, jsme nezaznamenali žádný zvýšený výskyt jakýchkoliv bakterií. Veškerá voda splňuje legislativní požadavky," uklidňuje technický ředitel Vodárenské společnosti Chrudim Petr Kavalír poté, co médii proběhla zpráva o zvýšeném výskytu koliformní bakterie v brněnské pitné vodě.

17.9.2016

Jednání za zavřenými dveřmi s prezidentem

Svitavsko - Kromě setkání a diskuse s občany mluvil prezident Miloš Zeman i se starosty Jevíčka a Poličky. Tyto rozhovory se konají bez účasti novinářů.

17.9.2016

Prezident Letohradu zazpíval Money, Money, Money a ujistil, že válka nebude

Letohrad - Na závěr třídenní návštěvy Pardubického kraje zamířila prezidentská kolona do Letohradu. Miloš Zeman se tu nejdříve setkal se zastupiteli a pak besedoval s občany na náměstí.

17.9.2016

Knoflíky mají lidem přinést štěstí

Chrudim - Centrum J.J.Pestalozziho již 24 let pomáhá lidem v nouzi! Nyní můžete pomoci i Vy. Jednodenní sbírková akce Knoflíkový den se uskuteční ve středu 21. září, a to v Chrudimi, Pardubicích, Jihlavě, Svitavách a Havlíčkově Brodě.

16.9.2016

Projekt Zebra se za tebe nerozhlédne

Svitavy - Velmi důležitý projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne" je již tradiční preventivní akcí, do které se zapojují policisté Pardubického kraje dvakrát ročně společně se zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra.

16.9.2016

Jel příliš rychle, zbořil plot rodinného domu

Ústí nad Orlicí - Zmačkané plechy, zbořený plot a naštěstí jen lehká zranění. To je výsledek středeční podvečerní nehody, která se stala na křižovatce ulic Letohradská a Tvardkova.

16.9.2016

Grobián poplival auto a hrubě urážel řidičku

Chrudim - Ve středu před devátou hodinou se na parkovišti před prodejnou Penny Market v ulici Obce Ležáků zazněly hrubé nadávky.

16.9.2016

Kriminálka řeší záhadné úmrtí cyklisty v příkopu

Ostřešany - V příkopu u silnice mezi obcemi Tuněchody a Ostřešany byl v úterý 13. září nalezen mrtvý 55letý muž.

16.9.2016

Koupání přes léto lidi netáhlo

Svitavsko - Letní měsíce jsou za námi. Pro většinu provozovatelů městských koupališť byly ve srovnání 
s loňským extrémně teplým létem výrazně horší.

16.9.2016

Parní stroje i historické automobily zaplní továrnu v Žamberku

Žamberk - Muzeum starých strojů v Žamberku otevře již posedmé své brány veřejnosti. Třetí zářijovou sobotu se bývalý rozlehlý areál textilní továrny Vonwiller a spol., kde muzeum sídlí, tradičně připojí ke Dnům evropského kulturního dědictví. A předvede mnoho svých exponátu v provozu!

16.9.2016

Prezident Zeman ve Rváčově připil na zdraví malých obcí

Rváčov - Hodiny ukazují deset minut před třetí odpoledne a před rváčovskou knihovnou zahvízdají sirény. Záhy tu zastavují černé superby. Prezident Miloš Zeman v rámci třídenní návštěvy Pardubického kraje přijíždí do Rváčova. U dveří jej vítá starosta obce Vysočina Tomáš Dubský a spolu mizí v budově.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT