Ocenění udělované za příkladnou péči o památkové objekty a historické dědictví města přineslo městu také dotaci od Ministerstva kultury České republiky. Ani Pardubický kraj nezůstal pozadu a ocenil citlivý přístup k revitalizaci historického centra Chrudimi.

„Za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a zón v roce 2013 dostane město Chrudim od Pardubického kraje finanční odměnu. Rada Pardubického kraje schválila příspěvek ve výši 50 tisíc korun," informovala náměstkyně hejtmana Jana Pernicová, která má na starosti resort školství, kultury a památkové péče.

Získanou finanční odměnu Chrudim využije na obnovu kulturní památky rodinné hrobky rodiny Rozvodovy. Nachází se na Svatováclavském hřbitově a jsou v ní pohřbeni členové této staré měšťanské rodiny. Rozvodovým patřil dům na náměstí, který dodnes nese jejich jméno.

Účast v soutěži historických měst, pořádané Ministerstvem kultury, Ministerstvem pro místní rozvoj a Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska, má v Pardubickém kraji dlouhou tradici. V letech 1994 a 2000 získala titul historické město roku ČR města Svitavy a Litomyšl.

(pk)