„Osobně za Vysoké Mýto mohu říci, že se situace s doručováním zásilek mírně zlepšila," řekl starosta František Jiraský s tím, že k podobně mírnému zlepšení došlo podle slov starostů i v jiných obcích. Nikde však nepadlo slovo o zhoršení stavu.

„Jak na schůzce zaznělo, kdyby se to bralo terminologií stupňů povodňové aktivity – odvolává se stav ohrožení a vyhlašuje stav bdělosti. Já bych byl trochu opatrnější, řekl bych zvýšená bdělost. Mám-li to shrnout, nějaký mírný posun a změna k lepšímu nastala, i když to zdaleka není ideální," okomentoval schůzku vysokomýtský poslanec Jiří Junek.

Na schůzce se mluvilo o konkrétních problémech. Zatímco doručování doporučených zásilek se zlepšilo a reklamací v této oblasti výrazně ubylo, problém trvá v doručování obyčejných zásilek. „V podstatě se nedá úplně přesně zkontrolovat jakost doručování a je to spíš o pocitech lidí," upřesnil starosta s tím, že ale všichni tři zástupci České pošty, kteří se schůzky zúčastnili, jsou podnětům nadále otevřeni. O tom, zda bude nadále trvat stav bdělosti či zda klesne na normální stav, se všichni budou bavit na další plánované schůzce na začátku března.