„Lidé chodili hlavně odpoledne, nejvíce v době od 17 do 21.45 hodin. To k nám také zavítal poslední volič," podotkla Marcela Řeháková. A jak si komise krátila čas? „Hodně jsme jedli, prohlíželi hostovické kroniky, sledovali aktuální politické dění a občas i kouřili," pokračovala předsedkyně komise. „Řešili jsme snad jediný problém, když k nám dorazili Slováci s trvalým pobytem v jiné části Pardubic a chtěli hlasovat. Bohužel si však nezajistili voličské průkazy, a tak jsme jim to nemohli umožnit," nechala se slyšet Marcela Řeháková.

Zapisovatelka místní komise z Dubiny Ludmila Knotková dorazila na magistrát na kole. „Kuriozitou bylo, že jedna ze členek se ještě před sečtením hlasů pozvracela," vyjádřila se Ludmila Knotková.

„Překvapilo mne, kolik maminek s kočárky přišlo odevzdat svůj hlas," řekl při přebírání výsledků Jaroslav Kolář, člen rady sedmého pardubického městského obvodu.

„Tušili jsme, že potřebný počet voličů nepřijde. Účast na prvním pardubickém obvodě byla 13,5 procenta. Osobně jsem čekal ještě menší, kolem 10 procent," přiznal pardubický zastupitel na „velké" i „malé" radnici Jiří Lejhanec (ODS). „Domnívám se, že i otázka byla špatně položená. Měli jsme se ptát, zda občané chtějí zrušit obvody," dodal Jiří Lejhanec. 

Perličky a zajímavosti: Největší rozruch? Vylitý hrnek čajeO největší rozruch se v jedné z místností, kde se pardubické referendum konalo, postaral vylitý hrníček s čajem, který měl „na svědomí" jeden ze členů komise. „Naštěstí se čaj nevylil na archy se jmény," oddychli si členové komise. „Od té doby už se u nás žádná mimořádná situace během historicky prvního pardubického referenda nestala," dodali. 

Vyjádřit svůj názor na existenci městských obvodů se podle místní komise na Dubině pokusil i zdejší zajíc. Běhal zmatečně před školou ve snaze najít správný vchod do volební místnosti, kde by mohl odevzdat svůj hlas. To se mu však, podle informací Pardubického deníku, nakonec nepovedlo…