„Letošní festival lze okomentovat jedním slovem – nádhera. Vyšlo to parádně," libovala si ředitelka festivalu Polička 555 Alena Báčová. Pořadatelé se přitom obávali, že oba večery proprší. Nestalo se. Už v pátek proto našlapané náměstí zaujal koncert známé a půvabné zpěvačky Olgy Lounové. Mladší generaci zase chtěli oslovit muzikanti ze skupiny Walda Gang. Jen u nich se objevila jediná potíž během víkendu. Asi po čtvrt hodině jejich vystoupení se reprobedny odmlčely. Technickou závadu se podařilo opravit až za více než půl hodiny.

Plné náměstí

To druhý den odstartoval novinkou v programu, a to vyhlídkovými lety vrtulníkem. O vzdušnou podívanou byl obrovský zájem. Organizátoři původně měli nad městem létat do tří hodin. Nakonec však kroužili nad Poličkou až do šesti hodin. „Úžasný zážitek. Všechno jsem si ještě nahrál v HD rozlišení na kameru," přidal zážitky Poličák René Štefek.

Odpolední Perníkovou pohádku pak organizátoři kvůli nepřízni počasí přesunuli do Divadelního klubu. Davy však přitáhla druhý den až hudební projekce. Očekávaní Docuku naladili publikum, Kroky Michala Davida Revival zase pobavily pestrostí i vtipnou improvizovanou pěveckou soutěží v generačním souboji.

Zlatými hřeby večera však byli populární Aleš Brichta a Věra Špinarová. Zpěvák typický americkými brýlemi s kouřovými skly by jinak vyprodal celé náměstí, pokud by se vybíralo vstupné. „Aleš Brichta mě moc potěšil. Zahrál všechny svoje pecky a pobavil. Stačí se podívat, jak je tu plno," říkal nadšený Poličák Jan Hradecký, který se sám v hudební branži pohybuje.

Věra Špinarová zase rozproudila zábavu pro všechny generace. V prvních řadách stáli lidé, které ještě za dob její největší slávy jejich rodiče vozili v dětském kočárku. „Byť jsem mladší ročník, Věra Špinarová je můj žánr. Rád jí poslouchám. Podobně jako další jiné české zpěváky. Rodiče její písničky poslouchali a já na nich vyrůstal. Moc rád se k nim vracím," uvedl další návštěvník poličského festivalu Milan Chmel. Rockovo-popový mix i atrakce na Poličáky zkrátka fungoval.