Klubcentrum se dohodlo s produkcí filmu o tom, že Ústečtí uvidí snímek ještě dřív, než ho pro kina v republice uvolní distributor. Důvod je nasnadě: část natáčení se uskutečnila v Ústí nad Orlicí, někteří Oušťáci si zahráli i v epizodních rolích. Bez zajímavosti není ani skutečnost, že scénografie byla v rukou Alexandra Kozáka, který žije v Ústí nad Orlicí.

Film natočený v koprodukci Česko/Polsko/Francie/Slo-vensko je příběhem mladé ženy, která v roce 1973 nasedla do nákladního auta v centru Prahy a zabila osm lidí. Svůj čin považovala za akt pomsty společnosti, která jí podle ní celý život ubližovala. V roce 1975 byla jako poslední žena na území Československa popravena…

„Předpremiéra byla slíbena již v době natáčení v Ústí nad Orlicí, potvrzena byla ovšem až před pár dny executive producerem René Kořenářem. Před uvedením filmu by měla být i beseda s některými tvůrci eventuálně i herci. O podrobnostech budeme s René Kořenářem jednat po jeho návratu z berlínského festivalu,"uvedl ředitel Klubcentra Karel Pokorný.

Film Já, Olga Hepnarová režíroval Tomáš Weinreb a Petr Kazda. Vražedkyni ztvárnila polská herečka Michalina Olszańska.
Film se natáčel v roce 2014 i v Ústí nad Orlicí, mimo jiné v prázdných prostorách bývalé textilky Perla 01 nebo ve stylové pivnici „Konibar". Černobílý snímek, který měl světovou premiéru na Berlinale, bude v kinech k vidění od 24. března.