Společnost Iveco Czech Republic, a. s. přispívá velkým dílem k růstu české ekonomiky, je významným zaměstnavatelem v regionu, zaměstnává přes 3 100 lidí, dalších asi 1 700 pracovních míst vytváří u subdodavatelů a umisťuje se v první polovině Czech TOP 100 nejvýznamnějších firem v České republice.

Ocenění podtrhuje význam společnosti Iveco Czech Republic, a.s. která je největším výrobcem autobusů a užitkových vozidel v ČR a největším výrobním závodem Iveco Bus. Díky svým úspěchům v posledních letech s úspěšnou meziměstskou produktovou řadou, která je lídrem na evropském trhu, je nyní 16. největším českým exportérem a 38. největší českou firmou.

Soutěž Exportér roku pořádají Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání v ČR pod záštitou Hospodářské komory ČR. Soutěž má již od svého počátku vysokou prestiž. Dokládá to i fakt, že od prvního ročníku přebírají nejlepší exportéři poháry pro vítěze z rukou nejvyšších představitelů státu, kteří se pravidelně vyhlašování výsledků zúčastňují. Stejně jako v předchozích letech, i nyní poděkoval prezident Miloš Zeman exportérům za jejich práci a výsledky a ocenil jejich nezastupitelnou roli pro růst české ekonomiky.