Pokud máte rádi adrenalin, užijete si především sjezdové káry a koloběžky, na kterých můžete brázdit červenou sjezdovku od rána až do odpoledne. Nahoru vás vyveze pohodlně čtyřsedačková lanová dráha a zbytek je již potom na vás. Velmi oblíbenými se staly také společné balíčky půjčovny kár a koloběžek, které provozuje Ski centrum se sousedním lanovým parkem, jenž na poměrně veliké rozloze nabízí hned několik okruhů různých obtížností. Již tradicí je vyvezení zdarma jízdního kola na vrchol Zakletého, odkud se můžete připojit na unikátní Jiráskovu cestu, která spojuje hned několik velmi zajímavých míst na hřebeni Orlických hor.

Absolutní novinkou letošní sezony jsou vyhledávané horské koloběžky, se kterými můžete vyrazit buď přímo ze střediska, nebo opět od horní stanice lanové dráhy po několika doporučených trasách do bližšího či vzdálenějšího okolí tohoto horského střediska. Horské koloběžky se nabízejí i ve zvýhodněných rodinných balíčcích a jsou skvělým tipem, jak strávit půl nebo celý den pohodovou „koloběhturistikou" na přívětivých asfaltkách uprostřed překrásné přírody Orlických hor.

Samozřejmě pokud nejezdíte na kole či neholdujete adrenalinovým aktivitám, ale spíše vyhledáváte majestátnost a krásu horského prostředí, pak jsou Říčky ideálním výchozím místem na turistické trasy v srdci Chráněné krajinné oblasti Orlické hory.

Ať už se rozhodnete přijet do Říček v Orlických horách za adrenalinovými aktivitami, nebo jen nasát úžasnou atmosféru lyžařského střediska v létě, vždy vás čekají kvalitní služby s příjemnou obsluhou, skvělá kuchyně v místním Skirestu a hlavně nádherné horské prostředí. (tz)