„Bude se jmenovat Hurá na dovolenou a její vernisáž se uskuteční 18. července. Chtěli bychom prostřednictvím Chrudimského deníku požádat veřejnost o pomoc při její přípravě je možné, že lidé mají doma schované některé věci, které bychom si rádi vypůjčili," říká kurátor výstavy Petr Horáček.

Dokumenty, snímky

O jaké předměty by mělo jt? Regionální muzeum má zájem především o materiály, které se týkají cestovní kanceláře ČEDOK. Ta sídlila v domě pod Širokými schody, ve kterém nyní sídlí redakce Chrudimského deníku. Potom se přestěhovala do Široké ulice těsně pod náměstím. „Pokud byste měli doma schované nějaké fotografie nebo jiné dokumenty a byli byste ste-li ochotni je na připravovanou výstavu zapůjčit, budeme velmi vděční. Zajímají nás zejména katalogy nabízených zájezdů, plakáty do výloh obchodů, reklamní pohlednice, fotografie a další různé propagační materiály. Zajímá nás jakýkoliv fotografický materiál dokumentující jak exteriér, tak interiér v době, kdy zde ČEDOK sídlil," upřesňuje Petr Horáček.

Lidé mají ve svých domácích archivech hodně „pokladů", je pravděpodobné, že se někdo z nich ozve. Přikládáme proto kontakt na kurátora výstavy: telefonní číslo je 464 620 578.

Můžete psát i na e-mail horacek@muzeumcr.cz.

Stan s podsadou

Dovolená v padesátých letech, to je především trampování, souznění s přírodou, kytara a romantické písničky. Trampové si budovali osady, spali ve stanech s podsadou. Právě o tento přístřešek má regionální muzeum zájem. Možná se najde někdo, kdo stan s posadou zapůjčí, ovšem vzhledem k tomu, že se výstava koná právě v období táborových pobytů, není příliš pravděpodobné, že se někdo přihlásí.