Deník přináší jména z čela šesti zaregistrovaných kandidátek.Jak už Orlický deník informoval, ve městě na železnici jde do boje o radnici šest subjektů. Kdo z nich se sveze „pendolinem" a komu naopak ujede vlak?

O sedmadvacet míst „v pendolinu" se ucházejí následující strany, hnutí a jejich koalice: ODS, KSČM, ČSSD, Koalice pro Českou Třebovou, Nestraníci s podporou Top 09 a Třebováci PRO Sport a Zdraví.

Oproti minulým komunálním volbám kandidátku nesestavila Strana soukromníků ČR. Nováčkem je naopak hnutí Třebováci PRO Sport a Zdraví. Zbývající subjekty většinou sestavily kandidátky ze známých tváří. S výjimkou KSČM, jejíž barvy bude hájit čtrnáct lidí, nesou ostatní kandidátní listiny plný počet 27 jmen.

Není to pouze mužská záležitost

Dosavadnímu starostovi Jaroslavu Zedníkovi, který je lídrem kandidátky Nestraníků s podporou TOP 09, budou soupeři tři muži a dvě ženy. V čele kandidátky ČSSD je místostarostka města Jaromíra Žáčková, Koalici pro Českou Třebovou vede učitelka Magdaléna Peterková. KSČM má v čele strojvedoucího Pavla Jasanského, ODS živnostníka Ladislava Vraspíra a Třebováci PRO Sport a Zdraví obchodního ředitele Jana Jasanského.

Pro českotřebovské voliče přinášíme z jednotlivých kandidátek i jména dalších kandidujících do pátého místa (bez uvedení profese):

ODS: Josef Kopecký, Hana Frühaufová, Martin Formánek, Miloslav Válek.
KSČM: František Vaňous, Martin Laser, Oldřich Felgr, Vladimír Dušek.
Třebováci PRO Sport a Zdraví: Lubomír Vašina, Lenka Slavíková, Martin Knížek, Hana Nováková.
Nestraníci s podporou TOP 09: Dobromil Keprt, Miloslav Cindr, Stanislav Beneš, Radim Kolář.
Koalice pro Českou Třebovou: Josef Menšík, Jiří Vencl, Milan Mikolecký, Iva Fikejsová.
ČSSD: Dalibor Zelený, Světlana Barešová, Jan Homolic, Zbyněk Slavík.