Nové uspořádání a renovace prostranství před Masarykovou školou bude stát možná víc, než se předpokládalo. Alespoň první odhady překvapily řadu poličských zastupitelů, kteří se domnívali, že čtyři miliony by měly postačit.

Město chce zvelebit část od přechodu se semafory, základní školy až po evangelický kostel. V plánu je jednak úprava veřejné zeleně, řeší se také vybudování parkoviště poblíž tamních kubistických domů i osvětlení. „A zdejší kanalizace Masarykovy základní školy už má navíc osmdesát let. Tu je také potřeba opravit," zdůraznil starosta Poličky Jaroslav Martinů s tím, že diskuse o projektu trvá už rok a půl. Městská kasa letos počítala nahrubo s uvolněním částky přes čtyři miliony korun. Jenže návrh projektanta odhad zvýšil o sto procent.

Vedení města má podle vyjádření Martinů konečný projekt v rukou zhruba dva týdny. „Já jsem byl překvapený a trochu zklamaný, že suma byla najednou tak vysoká, ale zahrnuje to vše včetně osvětlení a kanalizace," nechal se slyšet.

Vysoká suma se některým zastupitelům nezdála. „Kde se vzalo osm milionů? Zdá se mi to jako opravdu hodně peněz," podivoval se například radní Jan Matouš. „Je to dost peněz a bylo by dobré znát strukturu všeho, co se tu bude dělat," vyžádal si další přílohy pro zastupitele. „Klidně se dohodneme a seznámíme s tím i lidi, či vše ukážeme, jak to má vypadat. Nic netajíme," dodal.

Strukturu prací podle něj budou mít zastupitelé také k dispozici, vše je podle starosty v běhu a běží velice rychle. „Vše se ještě bude soutěžit. Já věřím tomu, že se nakonec dostaneme na dvoutřetinovou částku a budeme spokojení tak, jak se nám to podařilo v dalších jiných akcích. Jsem optimista, máme před sebou jen hrubý rozpočet," upozornil Martinů. Město počítá i s tím, že prostranství upraví na etapy, pokud nebudou v rozpočtu další peníze. „Byli jsme si vědomi, že původní suma nemusí stačit," uzavřel.