Je to definitivní konec sedmi obřích větrníků v česko-polském pohraničí? Visí to ve vzduchu, ale kromě odpůrců to zatím nikdo nahlas nevyslovil. „Z ministerstva životního prostředí jsem jen dostal informaci, že je ukončena EIA a zrušeno veřejné projednávání. Jaký bude další postup, nevím. Zatím je to zastavené, ale informaci, že záměr končí, nemám," uvedl pro Orlický deník starosta Mladkova Teodor Šmok s tím, že definitivní ukončení záměru by nastalo vypovězením smlouvy. Orlický deník se pokusil kontaktovat i předsedu představenstva společnosti Synergion Jiřího Mařase, bohužel neúspěšně.
„Přiznám se, že pro všechny členy Občanského sdružení Za naši přírodu znělo velmi příjemně sdělení ministerstva životního prostředí, že ukončilo proces posuzování vlivů záměru, což přeloženo do řeči neúřední znamená, že větrné elektrárny se u nás v Mladkově a Lichkově stavět nebudou!" řekla Ivana Marečková. Josef Urban ji doplnil: „Pověřená pracovnice ministerstva mi řekla, že je to konec, že kdokoli jiný by chtěl započít podobný záměr, musel by celý proces začít od začátku. Mám radost, vždyť to trvalo šest a půl roku."
Záměr výstavby větrných elektráren na česko-polské hranici vyvolal silný odpor české a polské veřejnosti, ochránců přírody, proti se postavil i Pardubický kraj a nakonec i ministerstvo.