Upozorňujeme čtenáře, že přiložené fotografie nejsou vhodné pro děti a slabší povahy

Farmář ráno našel jednu ze svých kobyl na pastvině v žalostném stavu. Kůň v bolestech krvácel ze střev a veterinární lékařka jej musela na místě utratit. Pravděpodobnou příčinou toho všeho byla zřejmě otrava.

„Dle mého názoru za to může tráva, kterou někteří nezodpovědní sousedé z Němčic házejí na pozemek pastviny. Jde o drobnou řezanku, kterou kůň nedokáže řádně strávit –  potřebuje dlouhá stébla a ne sekaninu, která mu ucpe střeva. Navíc mohla být i zapařená, z čehož zřejmě vznikla infekce, která způsobila krvácení do střev. Navíc mohla tráva být přihnojována, což je další problém. Koně jsou velmi citliví na některé druhy nevhodného krmiva nebo chemii," uvedl majitel koně Jan Pokorný s tím, že se rozhodně nejedná o první případ toho, kdy se koně díky sousedům takto dostali k nevhodnému krmivu.

Sedmnáctiletou kobylku, která byla určena na chov a navíc i březí, tahle zkušenost stála život.

„Policisté na místě odebrali vzorky trávy a biologického materiálu uhynulého zvířete. Vyčkáme nyní na výsledky testů odebraných vzorků. Dále budeme zjišťovat, zda otravu skutečně způsobilo podání nevhodného krmiva a pokud ano, zda se tak stalo úmyslně nebo nedbalostí. Ve hře je ale také možnost toho, že k úhynu mohlo dojít i z jiných příčin," uvedla na místě tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.