Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Ladný tanec a pestrobarevné róby v Hlinsku přilákaly stovky diváků

Hlinsko /FOTOGALERIE/ - O víkendu 8. a 9. února se rozeznělo Multifunkční centrum v Hlinsku kouzelnou hudbou v rytmu standardních a latinsko-amerických tanců. O tomto víkendu se zde konal 17. ročník soutěže „Hlinecké a Únorové Géčko" ve sportovním a společenském tanci párů ČR.

14.2.2014

Soutěž ve sportovním a společenském tanci párů ČR “Hlinecké a Únorové Géčko“ v hlineckém multifunkčním centru. Foto: Michal Kratochvíl

Pořadatelem byl taneční klub TKG Hlinsko a taneční škola Gradus Dr. Jany Malinové. Soutěž byla pořádána za podpory města Hlinsko a Pardubického kraje. Záštitu převzala starostka města Hlinsko Magda Křivanová. Mediálními partnery celé akce byl Chrudimský deník a Český rozhlas Pardubice.

Prestižní soutěž

Pestrobarevná přehlídka nádherných šatů a skvělé výkony párů čekaly na více jak 400 diváků. Během dvou dnů se vytřídalo na parketě přes 200 párů, které přijely z celé České republiky. V sobotu v dopoledních hodinách soutěžily dospělé páry třídy D a C. Celý soutěžní den odstartoval za Multifunkční centrum Mgr. Petr Sedlák. V taneční třídě C latina si finálové 6. místo vytančili Tomáš Otava a Jana Seková z TKG Hlinsko.

Odpoledne byla zahájena prestižní soutěž taneční třídy A, která se konala v Hlinsku poprvé (a po dlouhé době v Pardubickém kraji). Střídala se s taneční třídou B. Odpolední program byl zahájen starostkou města Hlinsko PhDr. Magdou Křivanovou a dále radním Pardubického kraje Ing. Pavlem Šotolou. Milým a důležitým hostem byla prezidentka Českého svazu tanečního sportu Ing. Eva Bartuňková.

Porotci po té ocenili svým hodnocením i páry domácí. Skvělé finálové 5. místo si v taneční třídě A ve standardních tancích vytančil pár z TKG Hlinsko Jan Šmok a Iva Uchytilová. Na výborném 7. místě v semifinále skončil pár Ondřej Bouška a Markéta Josková. V několika kolech soutěžilo 31 párů např. z Brna, Prahy, Liberce, Ostravy, Šumperka a jiných měst ČR.

V neděli dopoledne na parket nastoupily páry hobby dance, odpoledne registrované juniorké páry třídy D a C. Zde zabojovaly 2 páry z TKG Hlinsko. Josef Čáslavský a Anna Spilková získali 3., 4. a 1. místo ve standardu, latině i v kombinaci tanců juniorské kategorie. Ještě úspěšnějším byl další pár stejného klubu, a to Jaroslav Jelínek a Valentýna Hanušová, kteří si na své konto připsali 1. místo, dvakrát 3. místo a dvakrát 4. místo. Pozadu nezůstal ani další pár tohoto klubu, Ondřej Potůček a Žaneta Petrlíková, kteří si odnesli medaili za 3. místo v kategorii junioři standardní tance. V kategorii dospělých v latinsko-amerických tancích zvítězil pár z dalšího hlineckého klubu TS Ridendo Hlinsko Richard Boguaj a Tereza Šustrová.

Skvělé prostředí, výborné občerstvení a zdravá sportovní atmosféra po oba dny určitě přispěly ke spokojenosti nejenom pořadatelů, ale i všech diváků, kteří přišli ocenit výkony jak dětí tak dospělých.

Děkujeme všem, kteří pomohli takovouto příjemnou atmosféru vytvořit a hlavně těm, kteří tuto prestižní soutěž jakkoliv podpořili.

Jana Malinová, TKG Hlinsko

Autor: Redakce

14.2.2014 VSTUP DO DISKUSE
Předseda Strany zelených Matěj Stropnický.
5

Jsem gay, prohlásil den před volbami šéf zelených Matěj Stropnický

Předvolební debata Deníku: (zleva) Vít Rakušan, Markéta Pekarová-Adamová, Ivan Bartoš
11 51

Babiš obvinil ČSSD z korupce, Zaorálek ho nazval parazitem i dravcem

V předvolebním souboji lídrů hnutí ANO a ČSSD Andreje Babiše a Lubomíra Zaorálka v televizi Nova se dosavadní koaliční partneři proti sobě ostře vymezili. Vzájemně se napadali, kdo má máslo na hlavě například v otázce nízkých mezd či boje s korupcí.

Čtvrteční superdebata Deníku se nenesla jen ve vážném duchu. Do koalice by strany přítomných deseti zástupců nešly, ale lidsky se prý mají rádi.

Mladí se derou vpřed. Nový Zéland bude mít zřejmě nejmladší premiérku

Nový Zéland bude mít zřejmě nejmladší premiérku ve své historii. Po koaličních jednáních, která se táhnou již téměř měsíc, se vítězné strany voleb konečně dohodly. 37letá Jacinda Ardenová, v pořadí třetí a nejmladší žena ve vedení ostrovní země, dnes oznámila, že bude sestavovat vládu. Mladí lidé, kteří nedosáhli 40 let se ve vrcholové politice objevují čím dál častěji.