Československý vlčák TinoDo pátrání se zapojily desítky lidí a také nezisková organizace Psí detektiv. Dvouletý československý vlčák Tino je šampionem mnoha soutěží včetně těch nejprestižnějších mezinárodních akcí. I kvůli tomu je na něho vypsána odměna 10.000 Kč.

Vlčák se ztratil na procházce slavickou oborou u Nasavrk. „Na základě našeho pátrání se majitelům ozvalo se stopou už pět lidí. Zatím se zdá, že se pohybuje v kruhu kolem místa ztráty. Podle hlášených stop jsme zrekonsturovali jeho pravděpodobný pohyb a vyšlo nám, že uběhl už vzdálenost blížící se 300 km," říká Michaela Chudobová z organizace Psí detektiv. Přesto, že byl Tino několikrát viděn, nepodařilo se ho do dnešního dne odchytit. „Je to tak trochu vlastně ještě štěně, takže na jednu stranu si třeba bude chtít hrát, ale na druhou stranu bude velmi bázlivý," doplňuje jeho majitelka Táňa Šnoblová.

Podoba s vlkem

Naposledy byl Tino, kterého si na dálku mohou lidé splést s vlkem, spatřen v obci Včelákov zhruba osm kilometrů od Trhové Kamenice a Nasavrk. Majitelé prosí veřejnost, aby v případě zahlédnutí Tina, dali okamžitě vědět Psímu detektivovi prostřednictvím webových stránek www.psidetektiv.cz. Při jeho odchytu hrají roli doslova minuty, protože Tino se pohybuje rychle a často mění místa. (tz, ron)