Rada města Chrudim se ve středu po třech letech znovu zabývala nabídkou na odkup Wiesnerova parku. Bezmála 14 milionů korun, jež nyní za pozemek v souladu se znaleckým posudkem žádají jeho vlastníci Jiří Wiesner a Hana Vybíralová, však představuje pro město příliš vysokou částku. Radní proto zastupitelům koupi parku nedoporučují.

Park, jenž dřív představoval i pěší zkratku mezi nádražím a Legumou, tak zatím zůstává veřejně nepřístupný. Majitelé jej totiž v 90. letech oplotili, když se s městem nedohodli na podmínkách jeho pronájmu a užívání.

Plot lidi nezastavil

Částku 13 815 510 korun, jež za 10 803 metrů čtverečních žádají majitelé, není teď možné z městského rozpočtu vydat. „A to ani v podobě čtyř splátek, jak nám majitelé pozemku navrhli," uvedl Miroslav Tejkl. „Dřeviny i cesty v parku jsou navíc ve značně zanedbaném stavu, takže jeho uvedení do pořádku by si vyžádalo hodně dalších peněz," dodal místostarosta.

Majitelé pozemku park nevyužívají a provádějí v něm jen nejnutnější údržbu. Dobře přitom vědí, že plot je poškozený a mnozí jím na vlastní riziko dál vstupují dovnitř. „Ani jim v tom moc nebráníme, když uvnitř nic neničí. Plot už moc nespravujeme, protože v něm rychle vznikají nové a nové díry," konstatuje spolumajitel Jiří Wiesner.

„Co dál? Uvidíme. Dovedu si představit třeba další úpravu naší nabídky týkající se například doby splatnosti. Věřím, že se ještě najde prostor k jednání," uzavírá Jiří Wiesner.