Loni lukovský MotoBig-Band nashromáždil osmdesát tisíc korun. Rovnoměrně je rozdělil mezi dětské oddělení Orlickoústecké nemocnice, sourozence z Mladějova, kterým tragicky zemřeli rodiče a Základní a mateřskou školu v Lukové. „Už počtvrté jsme se snažili vybrat vhodné uchazeče, kteří potřebují peníze. Snažíme se vybírat konkrétní fyzické osoby, ne organizace. Výtěžek tvoří peníze ze vstupného, tomboly a případně i z dražby, pokud se nám podaří pro každý ročník srazu získat zajímavý předmět," říká za pořadatele Tereza Juřinová. Letos bude lukovský Motosraz pomáhat dvěma malým chlapcům z Lanškrouna, které postihla dětská mozková obrna.

Mladší z chlapců, pětiletý Honza, trpí dětským autismem, peníze z Motosrazu mu mají pomoct financovat pobyt na brněnské klinice, která se specializuje na rozvoj řeči. Druhému z chlapců, jedenáctiletému Jaroslavovi, už motorkáři přispívali na léčbu před dvěma lety. Po dětské mozkové obrně není schopen sedět ani chodit, o chlapce se stará babička, na které je plně závislý. „Rozhodli jsme se mu udělit příspěvek opakovaně," dodává Tereza Juřinová.

Motosraz se bude konat v areálu kynologické organizace ZKO Luková. Pro návštěvníky je připraven zajímavý program. K vidění bude řada tanečních a hudebních vystoupení, lákadlem bude i spanilá jízda, na kterou loni vyrazilo přes 150 motocyklů. Pro děti bude k dispozici velká trampolína či možnost krátké projížďky na konících. Večerní hudební program obstarají skupiny Traktor a Rocfaktor. Akci podporuje i město Lanškroun a přislíbilo organizátorům dotaci. Foto: archiv

(zr)