„Žádný projekt mi nezpůsobil tolik bolesti i radosti," konstatoval autor hudby Robert Jíša, který je pod tímto unikátním počinem podepsán. Šlo o kompozici, ve které se snoubila klasická hudba 
s těmi nejmodernějšími směry. To vše bylo podpořeno mimořádnou 3D projekcí a 4D efekty.

VÍCE NEŽ 120 UMĚLCŮ

„Ještě nikdy se nic takového v České republice neodehrálo," poznamenal Robert Jíša, který společně s režisérem Stevem Lichtagem vytvořil multimediální show, v níž se objevilo více než 120 účinkujících.

Kromě domácí Komorní filharmonie Pardubice, která se do této akce pustila s velkou vervou v čele se svým šéfdirigentem Peterem Ferancem, se na pódiu představil také Český chlapecký sbor Boni pueri, smíšený sbor Martinů Voices posílený o hosty, kapela Tam Tam Orchestra a jako sólistka britská sopranistka Christina Johnston.

PŮSOBIVÝ ÚVOD

Ta měla „na svědomí" rovněž velmi působivý úvod.

V předvečer Velké pardubické přijela do haly v nádherné róbě velmi stylově – na koni Edovi, který je jinak ve službách zdejší městské policie. Oba dva své role zvládli bravurně, stejně jako ostatní protagonisté tohoto výjimečného večera.

Ten bude zapsán i v České knize rekordů. Projekt Hlasy světla 4D totiž v pardubické Tipsport areně při své premiéře vytvořil nový český rekord v největším počtu diváků sledujících 3D projekci. Celkově jich bylo 1919!

„Při vzniku celkového konceptu jsme chtěli hned od začátku dosáhnout maximální pohledové pohody pro návštěvníky. Dali jsme si za úkol nabídnout posluchačům a divákům možnost prožít si 2D, 3D i 4D efekty. To byl další unikát," uzavřel Steve Lichtag.