Řidič jel v dodávce sám, a to ve směru na Českou Třebovou. V obci projel mírnou zatáčkou a poté na rovince, kde je nejvyšší povolená rychlost 70 kilometrů v hodině, naboural do hospody. Příčiny nehody policie šetří. "Byla nařízena soudní pitva, která by měla potvrdit či vyvrátit, zda muž před jízdou nebo během jízdy pil alkoholické nápoje nebo měl jiné zdravotní komplikace, které by mohly souviset s touto dopravní nehodou," uvedla mluvčí s tím, že vyloučit se nedá ani mikrospánek či oslnění sluncem. Na místo byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby. "Bohužel odletěl prázdný," konstatovala mluvčí.

Na místě zasahovali kromě policie i hasiči ze stanice Ústí nad Orlicí a SŽDC Česká Třebová. "Na místě bylo zjištěno, že muž ve vozidle přepravoval tlakové láhve a byl zjištěn únik plynu, který na místě řešili hasiči. Podle informací ale nemělo dojít k výbuchu nebo nadýchání osob," doplnila Lenka Vilímková. 

Bouralo se na Lanšperku, Ústí a v Třebovicích

Policisté kromě tragické události v Rybníku řešili také dopravní nehody na Lanšperku a v Třebovicích. "Dopravní nehoda v Lanšperku se stala krátce před osmnáctou hodinou. "Řidička osobního vozidla nedodržela bezpečnou vzdálenost a zezadu narazila do před ní jedoucího auta. Dopravní nehoda se obešla bez zranění a byla na místě vyřešena jako přestupek v dopravě," uvedla mluvčí. Ve 21.05 hodin pak došlo ke střetu tří vozidel na křižovatce v Třebovicích, na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.