„Upozorňujeme veřejnost na nebezpečí pádu stromů v lesích u Mladkova, Lichkova a Boříkovic. Ve čtvrtek začal v této lokalitě opět foukat silný vítr, takže padaly k zemi desítky nalomených nebo vyvrácených stromů," uvedla Eva Jouklová. Turisté by se zejména neměli vydávat od tvrze Bouda po cestách a turistických značkách směrem k Mladkovu či Lichkovu. O hrozícím nebezpečí informují i tabule na lesních cestách, které tam lesníci instalovali. Frekventovaná a vyhledávaná cesta z Těchonína na tvrz Bouda je zcela bezpečná a uzavřena nebude, stejně jako lesy nad Těchonínem směrem k Jamnému nad Orlicí a Jablonnému nad Orlicí. Tuto lokalitu vichřice minula. V lesích u Žamberka bude omezen vstup do porostů v katastru obcí Šedivec, Nekoř a Pastviny.
Zákaz vstupu do lesních porostů platí už od středy večer v katastrálních územích Dolní Morava, Horní Morava a Velká Morava. Při větrné smršti bylo mnoho stromů vyvráceno, další jsou poškozené a hrozí, že spadnou. V turistickém areálu v Dolní Moravě vítr a polomy zničily atrakce za zhruba 20 milionů korun.
Na Králicku smršť poničila podle středečních odhadů 50.000 metrů krychlových metrů dřeva, Lesy ČR škody na svých porostech odhadly na 10.000 metrů krychlových dřeva. Více než 70 procent stromů spadlo v letohradském revíru. Bouře poškodila také arboretum Domova pod hradem Žampach na Orlickoústecku.