„Náš smrk má třicet a půl metru," informoval ve středu Orlický deník zastupitel Bohuslav Matouš. Podle aktuálního měření geodeta mladkovský krasavec přesahuje českého rekordmana o pět metrů! Má tedy šanci nejen na český rekord, ale i světový, proto o tom Mladkovští informovali též Elite world records private Limited.
Panorama vánočního Mladkova.
Smrk rostoucí už pětasedmdesát let u modlitebny církve bratrské se letos rozzáří 1. prosince. Ve středu už proběhla jeho výzdoba. O první adventní neděli se na něm rozsvítí 109 žárovek na pěti světelných řetězech o celkové délce 100 metrů, špici o-
zdobí hvězda. „Tentokrát se rozsvícení vánočního stromu uskuteční za přítomnosti agentury Dobrý den. Cílem je pokus o zápis do České knihy rekordů s nejvyšším volně rostoucím vánočním stromem v republice," potvrdil záměr Bohuslav Matouš.
Program na první adventní neděli připravuje církev bratrská. Znovu se pod smrkem Mladkovští sejdou 11. 12. 2013 u projektu Česko zpívá koledy. „Naše loňská účast v tomto vašem výborném nápadu měla mezi obyvateli naší vesničky velkou odezvu a letos se již s předstihem připravujeme. Chystáme pro účastníky malé občerstvení a chceme si zazpívat i více známých koled, aby naše děti znaly písničky, které k adventnímu času neodmyslitelně patří," napsala do redakce za organizátory Alena Kotyzová.