Mezi neprocleným zbožím bylo 1440 autíček, u kterých celníci pojali podezření, že jde o zakázané padělky. A to se také vzápětí potvrdilo. „Kontaktovali jsme ihned majitele práv duševního vlastnictví, kterým je společnost Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft. Ten náš názor potvrdil. Zboží jsme tedy zajistili," uvedl mluvčí pardubických krajských celníků Václav Kánský.

Jak dodal, prodejní hodnota stejného počtu originálních modelů bavoráků X6 by dosáhla téměř jednoho a půl milionu korun, takže skutečně nešlo o bezvýznamné množství hraček.
Celá akce celníků, která se ukutečnila na páteřní trati z Prahy na Ostravu, se zaměřila na padělky.  Při dovozu zboží ze třetích zemí Celní úřad pro Pardubický kraj dosud odhalil už více než 50 tisíc kusů padělků. Zejména se jednalo o napodobeniny textilních výrobků firem Adidas, Burberry a obuvi firmy Puma.

„Hodnota originálních výrobků by se pohybovala kolem 14 milionů korun. Tyto nelegální kopie textilu a obuvi byly pod dohledem celníků zničeny, neboť z nich nebylo možné odstranit ochrannou známku," dodal Kánský.