Je totiž nově vybaveno moderním přístrojem – chladicí vodní lázní pro vyšetření vodním chladovým testem a fotopletysmografii  cév prstů horních končetin.
„Naše oddělení již řadu let provádí toto vyšetření, které je zaměřené na prokázání poškození cév prstů rukou. Máme k tomu jednak zaškolený a zkušený personál a nyní už rovněž nejmodernější techniku, která zaručuje zcela standardní podmínky provedení testu a poskytuje vyšetřovaným osobám zvýšený komfort a bezpečí," uvedla Alexandra Eichlerová, primářka Centra pracovního lékařství pardubické nemocnice.

Vyšetření ve vodní lázni, která má teplotu 10 stupňů, se využívá u osob zařazených v riziku vibrací přenášených na ruce. Je rovněž doporučeno při diagnostice nemocí z povolání a v diferenciální diagnostice neprofesních onemocnění z oboru neurologie, angiologie, revmatologie, dermatologie a podobně.

„Vyšetření se provádí po předchozím objednání. Jeho součástí je písemné vyhodnocení výsledku vodního chladového testu a pletysmografie cév prstů rukou," poznamenala primářka Eichlerová.
Vyšetření v rámci pracovně-lékařských služeb hradí zaměstnavatel, případně uchazeč o zaměstnání. Vyšetření doporučené praktickým lékařem nebo specialistou z indikace obecně zdravotních příčin lze vykázat na zdravotní pojišťovny.
Před vyšetřením je nutné nekouřit a rovněž se doporučuje nepít alkohol.  „Vyšetření není vhodné provádět ani tehdy, pokud jsou na pokožce rukou čerstvá otevřená poranění, nezhojené popáleniny, mokvající plochy, praskliny třeba při ekzematozním postižení pokožky nebo známky plísňového onemocnění.  U žen nelze vyšetření kvalitně provádět, pokud mají nalakované, umělé či gelové nehty," uvedla primářka.
Vyšetření však nelze provést ani při závažné formě chladové alergie, vysoké hodnotě krevního tlaku nebo dekompenzovaném onemocnění srdce.