Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po deštích hrozí další povodně, Novohradka v Luži už je na třetím stupni

Východní Čechy - Novohradka V Luži a Doubrava v Pařížově překročily třetí stupeň povodňové aktivit.

25.6.2013
SDÍLEJ:

Novohradka v Luži se 25. června dostala na třetí stupeň povodňového ohrožení.. Lidé staví protipovodňové hráze za pomoci pytlů s pískem.Foto: Karel Dvořák

Jaká situace panuje u vás? Informace i případné snímky můžete zasílat na e-mailovou adresu chrudimsky@denik.cz nebo vkládat na náš facebookový profil. Za všechny informace i snímky předem děkujeme.

19:20 - Průběžně aktualizované zpravodajství, které jste mohli na tomto místě sledovat již od dnešního rána, pro dnešek končíme. O případných mimořádných nočních událostech vám přineseme informace ve středu ráno nebo během dopoledne.

I nadále uvítáme vaše fotografie, videa nebo i textové informace o tom, jak to u vás aktuálně vypadá. V následujících dnech můžete zasílat i snímky a další příspěvky týkající se likvidace povodňových škod. Prostřednictvím našich webových stránek také můžete v následujících dnech poděkovat těm, kteří vám v těchto nesnadných okamžicích pomohli. Mohou to být profesionální hasiči nebo ti dobrovolní od vás z obce, záchranáři, policisté, strážníci, ale třeba i sousedi, kteří vám ve chvíli potřeby nabídli pomocnou ruku. Vaše příběhy i poděkování rádi zveřejníme a předem za ně děkujeme. Využít můžete redakční e-mail chrudimsky@denik.cz nebo i náš profil na Facebooku.

Ve středečním vydání Chrudimského deníku najdete souhrnné informace z dnešního dne i řadu informací, které se do našeho on-line zpravodajství nevešly.

Děkujeme za pozornost a přejeme co nejklidnější noc.

19:10 - Obyvatele mnoha obcí v celých východních Čechách nečeká klidná noc. Předpověď počasí není vůbec příznivá. Do středečního rána by mohlo především v Krkonoších ještě napršet 50 až 80 litrů vody na metr čtvereční. „Za tohoto předpokladu budou nadále překračovány limity stupňů povodňové aktivity," varují vodohospodáři. 

19:00 - Aktuální stav na Chrudimsku a okolí: Stav ohrožení (3. SPA) platí nadále na třech místech - na Novohradce v Luži, Doubravě v Pařížově a Bílku (Havlíčkobrodsko). Pohotovost (2. SPA) je vyhlášena na Doubravě ve Žlebech, na Chrudimce v Hamrech, Přemilově, Úhřeticích a Nemošicích a na Loučné v Dašicích (Pardubicko). V Padrtech a Svídnici na Chrudimce pak platí "pouze" stav bdělosti - tedy 1. SPA.

Hladina vody v tocích už ale nestoupá tak dramaticky, jako tomu bylo ještě před několik hodinami.„Sice nadále prší, úhrny ale již slábnou a zdá se, že máme nejhorší za sebou. Na horních tocích Novohradky či Chrudimky bychom již mohli mít po kulminaci," hlásil již odpoledne Zdeněk Novák z dispečinku Povodí Labe. 

18:30 - V Hlinsku funguje kontaktní telefonní linka. Kvůli vyhlášenému 2. stupni povodňového nebezpečí byl aktivován krizový štáb města, který koordinuje činnost jednotek SDH Hlinsko. Na Městském úřadě byla zřízena nepřetržitá telefonní linka pro příjem žádostí o pomoc při likvidaci následků přívalových deštů a povodní. Linka funguje na tel. čísle 469 315 311.

(DALŠÍ KONTAKTNÍ TELEFONNÍ ČÍSLA:
Městská policie Hlinsko 603 386 614
Krizové řízení ORP Hlinsko  724 191 975
Povodňová komise ORP Hlinsko 724 192 907)

Informace nejen o krizové lince najdou občané na oficiálních stránkách města

17:50 - Díky jednomu z našich čtenářů si můžete prohlédnout, jak řádila velká voda v Luži. Video najdete ZDE!

16:22 - Ohrožují vás záplavy? Buďte připraveni. Důležité informace, jak se chovat při povodních, najdete v článku ZDE!

ČTĚTE TAKÉ: Vodní živel na Náchodsku opět vystrčil rohy

16:00 - Hasiči v Pardubickém kraji v 15:30 evidovali už 129 výjezdů. 

15:35 - Rozvodněné potoky, řeky a přívalové deště uzavřely 12 úseků silnic v Pardubickém kraji. Postiženy jsou zvláště komunikace na Pardubicku a Chrudimsku. Na dalších úsecích je provoz omezen. Uvedla to agentura ČTK. Na Chrudimsku byla kvůli rozvodněné Novohradce přehrazena pomocí protipovodňových vaků silnice mezi Vejvanovicemi a Dvakačovicemi. Silničáři rovněž uzavřeli úseky Včelákov – Majlant, Miřetice – Dubová, Petrkov – křižovatka se silnicí III/3437 a komunikaci III/32265 u Luže v úseku od státní silnice I/17 po křižovatku u Bližňovic.

Na Pardubicku jsou kvůli záplavám neprůjezdné úseky Vysoká u Holic – Litětiny – Horní Roveň – Dolní Roveň – Komárov – Dašice, Horní Roveň – Ostřetín, Uhersko – Liteřiny, Horní Ředice – Choteč, Opatovice nad Labem – Vysoká nad Labem a Dříteč – Zástava – Újezd u Sezemic. Železniční podjezd Opočno na silnici III/30520 zaplavila asi do půl metru řeka Loučná.

Na Chrudimsku byla kvůli rozvodněné Novohradce přehrazena pomocí protipovodňových vaků silnice mezi Vejvanovicemi a Dvakačovicemi. Silničáři rovněž uzavřeli úseky Včelákov – Majlant, Miřetice – Dubová, Petrkov – křižovatka se silnicí III/3437 a komunikaci III/32265 u Luže v úseku od státní silnice I/17 po křižovatku u Bližňovic.

Kvůli záplavám je omezen průjezd v úseku Bukovina na hranice okresu Hradec Králové na Pardubicku. Přes silnici teče asi pět centimetrů vody z přilehlých polí, rychlost je snížena na 30 kilometrů v hodině. Zatopené příkopy a zčásti i silnice omezují provoz také v úseku Platenice – Čeradice na Pardubicku.

15:25 - Hamry: "Máme problém s kanalizací, ale to je běžná věc při takovýhle srážkách. Zatím se voda v zastavěné části  drží v korytě, vylitá je na loukách mimo obec a drží se v předzahrádkách. Vyzvedli jsme si pytle a nyní je plníme pískem, abychom byli připravení," řekl starosta obce Hamry Petr Stejskal.

15:00 - 110 událostí si za uplynulých 13 hodin úterního dne připsali hasiči v Pardubickém kraji. "Jedná se zejména o čerpání vody ze zaplavených objektů, odstraňování popadaných stromů, plnění pytlů s pískem, vynášení věcí z objektů do bezpečných míst," informovala mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková. 

"Nejhorší situace kolem 13 hodiny byla na Holicku v Litětinách, Komárově, Dolní i Horní Rovni. Tady již hasiči museli odčerpávat zaplavené domy a stavěli i protipovodňové hráze, aby voda nevnikala do domů," uvedla Horáková. 

"Na Chrudimsku – Hlinecku před polednem zasedala povodňová komise. Na Hamerské přehradě byl přítok 20 m3/s a odtok 11m3/s.  Třetí stupeň povodňové aktivity hlásí v Pardubickém kraji v současné chvíli Novohradka v Luži a Doubrava v Pařížově. V Hlinsku byly otevřeny splavy na Chrudimce. Ve Svobodných Hamrech a Trhové Kamenici hladiny řeky na maximum, přelévat se řeka Chrudimka začíná v obci Vítanov-Stan, kde hrozí i uzavření silnice," doplnila tisková mluvčí hasičů.

"Ve Vortové, kde byl zcela od obce kvůli vodě odříznut jeden dům, musela být evakuována jedna rodina. Hasiči neustále vynášejí věci z přízemí do prvních pater. Zaplaveny přelévající se vodou z rybníka jsou 4 chatky v zahrádkářské kolonii. S monitorováním vodních toků hasičům pomáhají na Hlinecku hlídky městské policie," dodala Vendula Horáková.

Záplavy na Chrudimsku, 25. 6. 2013 - Ležáky14:45 - Voda i nadále páchá škody na pietním území Ležáky. O vývoji situace informoval na oficiálních stránkách památníku jeho ředitel Milouš Červencl: 

"V 6 hodin přívalové deště zatopily pietní území v Ležákách. Stalo se tak den po 71. výročí vypálení osady Ležáky. Vzhledem k tomu, že déšť neustává, dají se očekávat značné škody na porostech a stavbách zasažených povodní.

Ve 13:00 hodin: Voda se stále valí přes hráz rybníka a v údolí stoupá hladina vody zhruba o 1cm za hodinu. V této chvíli se začíná protrhávat hráz rybníka a hrozí, že velké nánosy bahna a kamení pokryjí značnou část pietního území."

 Voda tak zřejmě zcela zničí dosud provedené práce na očištění a obnově pietního území. "V minulých dnech bylo dokončeno očištění všech pomníků a hrobodomů a na nich obnoveny zlacené nápisy…" připomíná Červencl.

"Jak je v Čechách obvyklé, sjelo se dnes do Ležáků mnoho "povodňových" turistů," dodává na závěr ředitel památníku Milouš Červencl.

14:00 - Stále platí 3. stupeň povodňové aktivity, tedy stav ohrožení, na Novohradce v Luži a Doubravě v Pařížově, (nově se přidala i Doubrava v Bílku u Chotěboře na Havlíčkobrodsku). Druhý stupeň - pohotovost - je potom vyhlášen na Doubravě ve Žlebech, na Chrudimce v Hamrech a Novohradce v Úhřeticích. Na Chrudimce v Přemilově, Padrtech a Nemošicích (a na Loučné v Dašicích na Pardubicku) potom platí stav bdělosti (1. SPA).

13:50 - Ronov nad Doubravou: „Doubrava je u nás celkem v normálu a zatím nás nijak neohrožuje. Horší je to s přítoky z hor. Nahoře prší víc, než u nás, a tak se potoky plní. Vodu nestačí brát ve městě vedené potůčky a zatrubněné části. Objížděl jsem několikrát okolí, a tak zatím nevím, o tom, že by voda někde ohrožovala nemovitosti. Občas je voda někde na zahrádce, která je spíše silně podmáčená, než zatopená. Potoky jsou ale na hranici, trubky to už nestačí brát. Například přes cestu do Třemošnice už na několik místech teče voda," uvedl starosta Ronova nad Doubravou Miroslav Žítek.

13:30 - Hasiči se bojí přetečení hráze Petráně, jednoho z havlovických rybníků. Voda však kvůli silnému dešti na Hlinecku nadále stoupá i v Holetínce (Ležáku), který rybníky odvodňuje.

13:00 - Hasičské jednotky po celém okrese jsou nadále v pohotovosti. Například hasiči z SDH Skuteč v těchto chvílích zasahují ve skutečské místní části Borek. "Přetéká rybník mezi rozhlednou a lomem. Hrozí odplavení hráze," informovali hasiči prostřednictvím Facebooku. Jednotka už během rána pomáhala odčerpávat vodu ze stodoly ve Vrbatově Kostelci.

12:19 - Krouna: „Potichoučku se modlíme, máme na vodoznaku pod obecním úřadem necelých 70 centimetrů. Je to dobré znamení, ale říkám to jen opravdu velice potichoučku, protože tu stále hustě prší a mám strach, jestliže se totiž uvolní voda z lesniho masivu mezi námi a Svratouchem a masivem na Čachnov a Karlštejn, tak by nám to mohlo udělat velké starosti. Větší malér tu zatím nikde nebyl," uvedl krounský starosta Pavel Ondra.

11:47 - Běstvina: „Běstvinský potok je trochu rozvodněný, ale máme tu náhon, z nějž už teče voda přes chodník na silnici. Museli jsme s hasiči vyndávat kanály. ?Doufám, že nám to chodník neodplaví, protože přes něj teče hodně vody. Není to tu úplně bez problémů, do několika sklepů natekla voda," řekl starosta Běstviny Vojtěch Holub.

Voda se dere i do Základní školy Běstvina. „Děti zatím zůstávají ve školce, ale ve sklepě máme asi patnáct centimetrů vody. Budeme to odčerpávat, protože ve sklepě máme kotel a bojíme se, aby do něj nezateklo," řekla jedna z učitelek Olga Lebdušková.

11:11 - Lukavice: „Problém máme kolem rybníku. Zatím se nám z něj daří vodu odpouštět, pokud se to nepodaří, tak přeteče. Voda také stéká z polí a zatopuje dva domečky. Zatím nebylo nutné nikoho evakuovat. Rozvezli jsme pytle s pískem na potřebná místa a nyní čekáme, co voda udělá," konstatoval Miloslav Stehno.

Záplavy na Chrudimsku, 25. 6. 2013 - Bítovany10:47 - Bítovany: „Plníme pytle s pískem, protože řeka se začíná rozlévat. Hladina ale stoupá pomaleji, než ráno kolo sedmé hodiny. Na dvou místech se voda trochu vylila z koryta. Máme kompletní regulaci intravilánu, takže to zatím nějak zvládáme," řekl starosta Bítovan Jaromír Pražan.

ČTĚTE TAKÉ: Voda zase řádí, na Žďársku se stavějí protipovodňové hráze

10:32 - „Na některých místech se řeka vylila. Dva domy jsou částečně pod vodou. Pytlujeme po celé vesnici, už jsem byl podruhé pro pytle. Máme tu asi 4 náklaďáky s páskem. Máme tu okolo čtyřiceti dobrovolníků," řekl starosta Zaječic Róbert Pavlačič. „Čeká se na to, zda voda s opadávajícím deštěm začne klesat," doplnil místostarosta František Mihulka.

Ani domy stojící dál od řek nemohou být před vodním živlem v bezpečí. Přesvědčili se o tom ve Střední průmyslové škole Chrudim. „Máme vodu v baráku, která prosákal skrz staré těsnění v oknech nad schodištěm ve čtvrtém patře. Okna nevydržela dlouhodobý déšť a spárami to nateklo dovnitř. Už jsme to vysáli vodním vysavačem a snažíme se vodu jímat dřív, než se rozteče po celé budově. Ale není to nic oproti tomu, co dělá řeka," uvedl ředitel školy František Mihulka.

10:17 - 3. stupeň SPA stále platí pro Novohradku v Luži a Doubravu v Pařížově. Druhého stupně dosáhla Novohradka v Úhřeticích. Jednička potom stále platí pro Chrudimku v Přemilově a Padrtech a nově také v Hamrech a pro Doubravu ve Žlebech.

10:13 - Vydatný déšť komplikuje situaci i na našich silnicích. Na Chrudimsku v těchto chvílích nejsou hlášeny žádné dopravní nehody, přesto je třeba dbát zvýšenou opatrnost.

Novohradka v okolí Luže

(autor: Jaromíra Skočílková)

ČTĚTE TAKÉ: Voda stoupá zejména na Holicku

10:00 - Naši redaktoři a fotografové se pohybují v terénu, připravujeme pro vás průběžné aktuální informace i snímky. Jaká situace panuje u vás? Informace i případné snímky můžete zasílat na e-mail chrudimsky@denik.cz nebo vkládat na náš facebookový profil. Za všechny informace i snímky předem děkujeme!

9:55 - Do úterní deváté hodiny už zasahovali hasiči v Pardubickém kraji u 58 událostí. Uvedla to tisková mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková. "Na Chrudimsku se zvedá hladina místního potoka v Bítovanech, tady je prováděn i monitoring. V obcích Horka, Hlína, Chroustovice i Svídnice se plní pytle s pískem. Přetečení hráze hrozí v Lukavici. Ve Vortové na Hlinecku odřízla voda jeden dům od obce," doplnila Horáková.

Pietní území v Ležákách zaplavila voda jen den po 71. výročí vypálení osady za 2. sv. války.9:50 - Jen den po smutném 71. výročí vypálení osady Ležáky nacisty je pietní území pod vodou. "Celoroční práce je zmařena!" posteskl si nad vodou způsobenou spouští ředitel památníku Milouš Červencl.

9:00 - Na Chrudimsku byl v úterý 25. června vyhlášen třetí stupeň povodňové aktivity na Novohradce v Luži, překročen byl kolem šesté hodiny ranní.

O hodinu později se dostala na 3. stupeň i řeka Doubrava v Pařížově, vzestup je v těchto chvílích zaznamenán i ve Žlebech, kde byl vyhlášen 1. stupeň povodňové aktivity.

Jednička platí i na Chrudimce v Přemilově a Padrtech a na Novohradce v Úhřeticích.

Stupně povodňové aktivity

První stupeň
Stav bdělosti nastává při nebezpečí povodně. Situaci na vodním toku nebo vodním díle je třeba věnovat zvýšenou pozornost, zahajuje hlídková služba.
Druhý stupeňKe stavu pohotovosti dochází v případě, že již nebezpečí přerostlo do skutečné povodně. Při jeho vyhlášení se aktivizují orgány protipovodňové ochrany a provádějí se opatření podle povodňového plánu.
Třetí stupeňStav ohrožení se vyhlašuje při nebezpečí vzniku škod většího rozsahu nebo ohrožení životů a majetku v záplavovém území. Probíhají zabezpečovací a případně i záchranné a evakuační činnosti.

zdroj: wikipedia.org

8:00 - Srážky působily problémy už během noci. Hasiči v Pardubickém kraji zaznamenali řadu výjezdů.

"Intenzivní srážky způsobily během nočních hodin z pondělí na úterý zatopení desítek sklepů a vzestupy vodních hladin. Do bioplynové stanice v Dřítči vyjížděli v pondělí v 23.10 hodin pardubičtí profesionální hasiči spolu s dobrovolnými hasiči ze Sezemic. Voda tady natekla do strojovny a bylo nutné ji odčerpat. Hasiči k tomu použili kalové i plovoucí čerpadlo. V úterý v 0.15 hodin hasiči začali monitorovat situaci v Ostřetíně, kde se valila voda z pole a začala zaplavovat a plnit příkopy a postupně i vozovku. V místě nestačila pobrat množství vody zřejmě ucpaná kanalizace. Čtyři hasičské jednotky zasahovaly v půl jedné ráno v Dolní Rovni, kde se v obci vytvořila velká laguna a zaplnila i příkopy. Hasiči vodu postupně odčerpávali a monitorovali i místní potok a jeho hladinu. V Němčicích hasiči ve dvě hodiny ráno odčerpávali vodu ze zatopené silnice. Muselo být nasazeno několik čerpadel. Vysokomýtští hasiči vytvořili před půl třetí ráno odtok vody, která zaplavila v Dvořisku zahradu a vytvořila zde velkou lagunu. Po vytvoření drenáže voda začala odtékat," informovala tisková mluvčí HZS pardubického kraje Vendula Horáková.

"Starosta v Dolních Ředicích vyhlásil před čtvrtou hodinou ranní všeobecnou výstrahu, zvedla se tam totiž hladina místního potoka. Hasiči ihned začali s plněním pytlů pískem a vynášením věcí z domů do bezpečných míst. Hasiči v Sezemicích monitorují místní potok. Hasiči od úterního rána až do sedmé hodiny ranní zasahovali u 26 událostí," dodala Vendula Horáková.

Situaci v regionu i nadále sledujeme a budeme vás informovat o vývoji.

Hrozí další povodně. Co se to, proboha, děje?!

S nynějším počasím jak na houpačce, kdy sucha střídají povodně a vedra prudká ochlazení, se budeme muset smířit. Lidé postižení nedávnou povodní nestačili svoje domovy ani vysušit od velké vody počátkem června, a meteorologové už varují před další.

Co se to s počasím děje?

Před třemi týdny Hradecký kraj postihly jedny z nejhorších povodní posledních let, teď  hrozí kvůli vydatnému dešti další. A neméně silné. Jen se zdá, že tentokrát by měl být víc postižen Pardubický kraj, pršet má zejména tady a na Vysočině.

Vše rozhodne dnešek, kdy mají být srážkové úhrny největší. Podle radarových odhadů někde v součtu i přes 100 milimetrů. To je skoro pětina celoročního úhrnu. A do toho zažíváme ochlazení skoro o 20 stupňů během jediného týdne.

Klima se prostě mění, říká Ladislav Metelka, vedoucí Oddělení meteorologie a klimatologie Českého hydrometeorologického ústavu v Hradci Králové.

„V měsíčních průměrech sice charakteristiky klimatu letos odpovídají průměru, ve skutečnosti je však počasí mnohem rozkolísanější. Zaznamenáváme výraznější teplotní i srážkové skoky a extrémy, než tomu bylo dříve," říká Metelka.

Globální oteplování je podle jeho slov tak jen jedním z několika projevů klimatických změn, kterými procházíme. A člověk, jak říká, v nich hraje velkou roli. Je za ně spoluzodpovědný.

„To není jen názor můj. To, že se člověk na klimatických změnách nezanedbatelnou měrou podílí, především spalováním fosilních paliv, je názor převážné většiny klimatologů," podotkl Metelka.

Těm, kteří tvrdí opak a globální oteplování označují za nesmysl, vytkl nedostatek odbornosti, v horším případě i ideologický pohled na věc.

Je přitom zajímavé, že se častými povodněmi v posledních zhruba 15 letech jen vracíme k frekvenci, jaká byla typická zvláště pro 18. nebo 19. století. To až ve 20. jsme si záplav moc „neužili" a jejich nynější množství proto pokládáme za extrém.

„Jenže jasný rozdíl oproti době před dvěma staletími je ten, že v posledních desetiletích výrazně stoupají teploty a  také zmíněné extrémy počasí. Sucha, povodně, stejně jako rychlé teplotní výkyvy a celkové oteplování, to dříve nebývalo," míní Metelka.

Odmítl rovněž poukaz na to, že narůstající teplotní charakteristiky naší hlavní meteostanice v pražském Klementinu mohou být způsobeny tepelným ostrovem hlavního města. „Je prokázáno, že růst průměrné teploty o 1 – 1,5 stupně v posledních desetiletích jde výrazně nad rámec tepelných ostrovů."

Výstraha meteorologů
• Do středečního večera by mělo nejvíc pršet právě nad centrální částí Česka, Pardubický kraj je přímo v „epicentru" ohrožení.
• Mohlo by tu výjimečně spadnout až do 120 mm srážek.
• Do zítřejšího rána meteorologové předpovídají dosažení nejvyšších, třetích stupňů povodňové aktivity (tzn. ohrožení) na řekách odvodňujících Českomoravskou vrchovinu, vyloučeno není ani na Stěnavě.
• Mírněji mohou být rozvodněny i další přítoky horního a středního Labe.

Vodohospodáři upouštějí nádrže

Východní Čechy – V reakci na upřesněné předpovědi vydatných dešťů, které mají zasáhnout hlavně střed republiky včetně východních Čech, včera začalo Povodí Labe upouštět většinu zdejších přehrad. Stavidla zvedli hrázní třeba na Labské v Krkonoších, odkud do včerejšího rána odtékalo 1,5 kubíku vody za vteřinu, večer už dvakrát tolik. Skoro dvojnásobně byl odpoledne zvýšen rovněž odtok Pastvin na Divoké Orlici a Hamrů na Chrudimce, odtok Pařížova na Doubravce pak dokonce třikrát. Přehrady však proti povodním zcela neochrání, záplavovou vlnu dokážou jen pozdržet.

Autor: Redakce, Kamil Dubský, ČTK

25.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Vteřiny dne

Vteřiny dne. Rychlý přehled pro ty, kteří nemají čas číst

Miloš Zeman a Andrej Babiš
2 9

Skeptické Česko a proevropské Slovensko, píší o nás ve světě

Nový adrenalinový rekord: 245 odvážlivců skočilo z mostu

/VIDEO/ Nový světový rekord v kategorii "hromadné skákání z mostu" dnes pokořili odvážlivci v brazilském Sao Paulu. V jeden okamžik seskočilo z mostu metodou bungee jumping 245 vyznavačů adrenalinu.

Politolog Zdeněk Zbořil předpokládá rozpad okamurovců

Co voliči volbami v Ústeckém kraji vzkázali politikům? Politolog Zdeněk Zbořil k drtivému vítězství hnutí ANO uvedl, že z výsledků voleb z Ústeckého kraje, podobně jako v celé ČR, cítí touhu občanů po zázraku.

Rath zavalil soud přívalem slov, předseda senátu je prý podjatý

V minulosti chodíval někdejší středočeský hejtman David Rath do jednací síně oholen, v pondělí se v budově Krajského soudu v Praze objevil s vousatou tváří – jinak se ale příliš mnoho nezměnilo.

Psi na politických jednáních? Macronův mazlíček se vymočil v Elysejském paláci

/VIDEO/ Pokud na politická jednání s sebou berete své mazlíčky, může dojít k trapným okamžikům. Vyprávět by o tom mohl francouzský prezident Emmanuel Macron. Jeho labrador Nemo se vymočil u krbu právě během politického jednání. Prezident se snažil působit profesionálně a záležitost přejít s úsměvem.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT