Kdo se nikdy nedostal do situace, kdy potřeboval nejen psychickou, ale i materiální pomoc, kdo se nikdy nestal obětí záplav nebo havárie, navíc možná ani neví, jak důležitá taková pomoc je. Proto přišla svitavská charita s prosbou o pomoc.

„Pomoc poputuje samozřejmě do míst, kterých se tato problematika nejvíce týká. Věci, které nasbíráme u nás, proto pošleme do skladů Arcidiecézní charity v Olomouci a Diecézní charity v Brně," vyjmenovala ředitelka svitavské charity Blanka Homolová místa, kam dary ze svitavska poputují.

Od úterý 15. září do čtvrtka 17. září od osmi do pěti hodin tak můžete nosit své dary do centra denních služeb Světlanka do Jungmannovy ulice.

Lidem v nouzi můžete pomoct třeba darováním hygienických potřeb, jako jsou mýdla, kartáčky, dětské pleny či třeba obyčejný toaletní papír. Využijí také jednorázové či plastové nádobí a trvanlivé potraviny bez vaření. Samozřejmě jsou vítány jakékoliv lůžkoviny – spacáky, deky, karimatky, polštáře a nové spodní prádlo.

Pokud vám po dětech či vnoučatech zbyly hračky, stolní hry, pastelky, štetce a podobné věci, nejen ve svitavské charitě je určitě uvítají.

Noste hlavně hračky pro děti

„Podle posledních informací jsou potřeba právě hlavně hračky pro děti. O základní věci, tedy aby uprchlíci měli co jíst a mohli u nás zůstat, se postará stát, ale hraček pro děti není nikdy dost," dodala ještě ředitelka charity. Jediné, o co organizátoři svitavské sbírky prosí, je, aby bylo vše (pochopitelně s výjimkou hraček pro děti) nové či jako nové.

Kateřina Dufková