Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Navštivte zajímavé víkendové akce na východě Čech

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

5.4.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: Deník/Iveta Nádvorníková

Svitavsko - Odemknou Hřebečské důlní stezky, zahájí zámeckou sezonu

Moravská Třebová - Turistická lákadla regionu zvou o blížícím se víkendu všechny nedočkavce prvními turistickými a návštěvnickými akcemi. V sobotu se odemknou Hřebečské důlní stezky. Start pochodu Odemykání důlních stezek je mezi 13. a 14. hodinou od prvního odpočívadla za bývalou hájenkou v Udánkách. Účastníci si mohou vybrat za dvou tras dlouhých 8 a 14 kilometrů. Cílem bude stanoviště Rezavý potok. V neděli v deset hodin čeká na návštěvníky moravskotřebovského zámku již tradiční jarní odpoledne s historickou hudbou, pohádkami pro děti a dobovými řemesly. Celodenním programem na nádvoří tak bude zahájena návštěvnická sezona.

Polička - V rámci Dnů slovenské kultury si v sobotu od devatenácti hodin můžete poslechnout v Tylově domě v Poličce slovenskou zpěvačku Kristínu. Ta si početnou základnu fanoušků v Čechách i na Slovensku získala hity: Horehronie, Při oltári nebo V sieti. Zároveň bude v přísálí k vidění i výstava fotografií popradského fotografa Pavla Strážaye.

Litomyšl - V sobotu v šest hodin v podvečer bude zahájena v Galerii Miroslava Kubíka v Litomyšli výstava V hlavě, v krajině, ve městě. Představí tři výrazné české umělce střední generace Tomáše Hlavinu, Petra Pastrňáka a Petra Písaříka.

Chrudimsko - Dámský den ve Slatiňanech

Slatiňany - Národní hřebčín Kladruby nad Labem pořádá v sobotu Dámský den. Připravena bude drezura koní, hobby soutěž, jízda zručnosti, volná sestava v kostýmech s hudebním doprovodem, parkur a další soutěže. Akce se koná ve slatiňanské jezdecké hale. Začátek v 10 hodin.

Pařížov - Skauti a vodáci z Ronova nad Doubravou připravili na sobotu 22. ročník Odemykání Doubravy. Zahájení bude spojeno s příchodem Dědka Doubraváka a jeho družiny, s vodáckým pokecem, krmením vodní havěti a s toužebně očekávaným odemčením řeky za pomoci zlatého klíče.

Chrudim - Muzeum loutkářských kultur uvede v sobotu autorské akční scénické vyprávění Martina Haka, který se svým malým Rudou cestuje od planety k planetce a zažívá mnohá dobrodružství. Začátek je v 15 hodin.

Orlickoústecko - Letohrad přivítá úspěšné biatlonisty

Letohrad - Ve velkém stylu zahájí víkend v rodišti úspěšných českých biatlonistů. Nejen fanoušci tohoto sportu v pátek v 16 hodin na náměstí přivítají letohradské biatlonisty Ondřeje Moravce, Michala Šlesingra, Michala Krčmáře, Romana Dostála a jilemnickou Veroniku Vítkovou. Vedení města, Klubu biatlonu i obyvatelé jim chtějí poděkovat za mistrovské sportovní výkony a reprezentaci města.

Česká Třebová - V sobotu v 19.30 bude v Kulturním centru zahájen 15. ročník Hudebního festivalu Antonína Bennewitze. Na zahajovacím koncertu se představí Komorní orchestr Jaroslava Kociana rozšířený o dechovou sekci Filharmonie Hradec Králové. Na programu bude Händel a Čajkovskij. Závěrečný koncert festivalu, který bude čítat pět hudebních událostí, se uskuteční 27. dubna v kostele sv. Jakuba v České Třebové.

Pastviny - Ski klub Pastviny o víkendu po zimě odemkne zdejší přehradu. Stane se tak v sobotu ve 14.30 hodin na „staré cestě".

Pardubicko - První Perníková noc naturistů

Pardubice - První noc bez plavek se uskuteční v sobotu v Aquacentru Pardubice. Akce nazvaná Perníková noc naturistů je pokračováním naturistických setkání v dalších městech. Bez plavek se mohou příznivci nudistického stylu koupání pohybovat v zóně aqua od 20 hodin a v prostorách padesátimetrového bazénu od 21.30 hodin.

Lázně Bohdaneč - Již 13. ročník Cyklopaťáku s podtitulem Po stopách Josefa Gočára odstartuje tuto sobotu v 10 hodin dopoledne. Akce předchází sté výročí otevření lázeňského pavilonu Gočár, které připadá na první májový den. Cyklopaťák má proto letos speciálně sestavenou trasu a povede kolem významných staveb Josefa Gočára v Lázních Bohdanči.

Pardubice - Premiéra příběhu o lásce, nevěře a panice je naplánována na tuto sobotu v 19 hodin. Na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla se odehrají tři povídky ve hře Apartmá hotelu Plaza. První líčí manželský pár, který možná stojí před krachem vztahu. Druhá povídka je o filmovém producentovi, jenž se snaží svést svou bývalou lásku. Poslední z příběhů představuje manžele a rodiče nevěsty odmítající jít na svatbu.

Královéhradecko - Farmářské trhy opět nabídnou potraviny přímo od výrobců

Hradec Králové - Kvalitní a čerstvé potraviny přímo od výrobců a farmářů můžete nakoupit tuto sobotu v Gayerových kasárnách. Budou se tam konat farmářské trhy, letos vůbec poprvé. Ochutnávat a nakupovat lze od devíti do dvanácti hodin dopoledne. Nejčerstvější novinkou pak budou přílohové knedlíky houskové, bramborové, plněné uzeninou, ovocné, šišky s mákem, špalíčky, běžné či špenátové halušky a dukátové buchtičky.

Hradec Králové - Cestovatel, spisovatel, lékař, umělec a nebo třeba kněz. Co mají společného? Sejdou se v sobotu v hradeckém kině Bio Centrál v rámci konference TEDxHradec Králové. Těšit se můžete například na vyprávění Dana Příbáně, který podnikl cestu trabantem po Africe, architekta Romana Brychty, který se podílel na návrhu budovy hradecké Studijní a vědecké knihovny, Laury Janáčkové, která se zabývá sexuologií a partnerskými vztahy, či faráře z jižní Hané Jana Hanáka. Začíná se v 10 dopoledne.

Březhrad - Tradiční soutěžní klání hasičů všech kategorií pořádají březhradští hasiči v sobotu na sportovišti u hasičské zbrojnice od devíti hodin ráno. Memoriál se koná tradičně začátkem dubna na počest hasiče Miroslava Pekárka, který tragicky zahynul 4. dubna 2003 při železničním neštěstí v Březhradě. Soutěží se v disciplíně požární útok.

Rychnovsko  -Závody kočárků ve sportovní chůzi pro celou rodinu

Kostelec nad Orlicí - Již druhý ročník celorepublikových závodů kočárků ve sportovní chůzi se koná v neděli od 15 hodin v ulici U Kapličky. Soutěžící se utkají v kategoriích: Matky s kočárkem, Otcové s kočárkem a Děti s kočárkem pro panenku. Délka tratě je přibližně 150 kroků a běh je zakázán. Startovné ve výši 30 korun za dospělého bude věnováno na dobročinné účely.

Říčky v Orlických horách - První dubnovou sobotu se místní i návštěvníci již tradičně rozloučí se zimní sezonou v maškarách. Bafuňářské závody aneb 54. tradiční loučení se zimou, letos s úsměvem a kopou dobré nálady, se uskuteční v odpoledních hodinách na sjezdovce lyžařského areálu Ski Říčky v Orlických horách. Dospělí i děti budou soutěžit v závodu na lyžích, a to v rozmanitých převlecích. Závodníci budou také soupeřit o nejnápaditější masku. Přijďte se pobavit, zasmát. Závěrem přijde jako vždy na řadu tradiční „koupání" v laguně. Po skončení tanec a zpěv až do ranních hodin.

Vamberk, Rychnov nad Kněžnou - Noc s Andersenem je celorepubliková akce, která dává dětem osobní příklad a ukazuje jim, že číst je velké dobrodružství. Vše vypukne v pátek v 17 hodin. Ve vamberecké knihovně zjistíme jaké to je, když se někdo ztratí. Tajuplné detektivní andersenovské pátrání potrápí nejen mozkové závity, ale i svaly dětských svěřenců. Ale nebojte, vše dobře dopadne. Dobro přece ze světa pohádek ještě nevymizelo. V Rychnovské ZŠ Mozaika si budeme číst společně s rodiči nejoblíbenější knihy z dětství. Chybět nebude pasování na čtenáře, knižní veletrh novinek nebo útok na školní knihovnu.

Trutnovsko - Za hudební retro komedií na Střelnici

Vrchlabí - Příběh o tom, kterak vyzývavě mladá slečna Luiza, dcera továrníka, skrze četná nebezpečenství až na vltavském parníku svého bujarého a rozjásaného štěstí dojde to je hudební retro komedie Zločin v Posázavském Pacifiku. Hru autorské dvojice Ondřej Havelka Martin Vačkář mohou zájemci zhlédnout v sobotu od 19 hodin v KD Střelnice.

Úpice - Klub loutkářů připravil na nedělní odpoledne pro malé i velké diváky pohádku O bílé a černé Fróně. Začátek představení je v 15 hodin v Divadle Aloise Jiráska.

Černý Důl - Dětský maškarní ples připravují na sobotu členové spolku Krakonoš. Uskuteční se od 13 hodin v tělocvičně v Čisté. Připraveny jsou hry, zábava i ocenění tří nejlepších masek mladších i starších účastníků. Na průběh bude dohlížet i sám vládce hor.

Náchodsko  - Pomohou dvěma indickým dětem

Horní Rybníky - Obecní úřad Zábrodí a přátelé cestování vás zvou na 12. ročník cestopisných přednášek a setkání cestovatelů Cestománie. Akce se koná v sobotu od 16.00 hodin v budově Obecního úřadu Horní Rybníky. Vstupné je dobrovolné a výtěžek z akce bude použit na úhradu školného a základních potřeb dvou indických dětí.

Nové Město nad Metují - Filmový festival outdoorových filmů Expediční kamera se uskuteční v sobotu od 16.00 hodin v sále novoměstského Kina 70. Filmy festivalu jsou o skutečném životě, o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech. Budou promítnuty i dva bloky nejlepších filmů z celého světa, které byly oceněny na filmových festivalech.

Šonov u Broumova - V neděli od 18.00 hodin vystoupí v hostinci U Pitašů legendární americká kapela The Grande Mothers. Skupinu tvoří bývalí muzikanti Mothers of Invention, skupiny, kterou založil v 60. letech významný americký rockový skladatel Frank Zappa.

Jičínsko - Večer jako z pohádek Tisíce a jedné noci

Jičín - Přijměte pozvání na divadelní gala show ORIENT EXTRAVAGANZA, konanou v sobotu od 19 hodin v Masarykově divadle, která spojuje nádheru Orientu s autentickou orientální hudbou v provedení známé arabské kapely Ziriab (Sýrie/ČR) a s dechberoucím tancem v podání okouzlujících břišních tanečnic z Česka i zahraničí. Před zahájením večerního programu je ve foyer připraven pravý arabský bazar, barmanská show, výstava zlatem oceněného cukrářského exponátu Střední školy gastronomie a služeb Nová Paka Starověký Egypt a další.

Rohoznice u Miletína - Již 5. ročník oblíbeného turistického pochodu Rohoznický darmošlap pořádá místní klub českých turistů. Uskuteční se v sobotu a jsou připraveny trasy pro pěší 8, 15, 25 a 35 km a cyklo 36 a 53 km, přímolaťka asi 15 km. Start od klubovny KČT Rohoznice mezi 7. a 10 hodinou.

Nová Paka - Divadlo Tramtárie Olomouc zve v neděli děti do velkého sálu městského kulturního střediska. V 15 hodin začíná Pirátská pohádka.

Autor: Redakce

5.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Předvolební debata Deníku probíhala 19. října v Aviatice.
20 51

Všechny karty na stůl. Zde jsou priority hlavních politických stran

Londýnské City, místo, kde sídlí světové finanční instituce.
8

Bankovní gigant Goldman Sachs by mohl odejít z Londýna, naznačil jeho šéf

Osvobozené, ale v troskách. Syrské město Rakká bylo během bojů úplně zničeno

Město Rakká, které představovalo hlavní syrskou pevnost Islámského státu, bylo dobyto, ale je zničené, plné výbušnin a bez elektřiny a tekoucí vody.

Tomáš Zima povede Univerzitu Karlovu další čtyři roky

Akademický senát Univerzity Karlovy dnes zvolil staronovým rektorem školy Tomáše Zimu. Získal 51 hlasů ze 68 platných, pro své zvolení potřeboval hlasů 36. Jeho protikandidáta z přírodovědecké fakulty Jana Černého podpořilo 17 senátorů. 

Uberu roste konkurence. Lyft dostal od Googlu miliardu

Americký gigant Lyft ve čtvrtek oznámil, že obdržel investici jednu miliardu od společnosti Google Alphabet. Částka mu má pomoci k tomu, aby lépe obstál proti konkurenčnímu Uberu, který na trhu sdílené dopravy ve Spojených státech vede.

Nejstarší česká univerzita dnes volí nového rektora

Univerzita Karlova v Praze bude dnes volit rektora. Funkci šéfa největší a nejstarší univerzity v Česku obhajuje současný rektor Tomáš Zima, který školu vede od února 2014. Proti němu kandiduje biolog Jan Černý, který je od roku 1990 prvním kandidátem na rektora z přírodovědecké fakulty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení