Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Navštivte zajímavé víkendové akce na východě Čech

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

7.6.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: Deník/Iveta Nádvorníková

Svitavsko - Staré bicykly projedou Poličkou

Polička – Již podruhé se sejdou sběratelé a milovníci starých bicyklů v Poličce na Palackého náměstí. Stejně jako v loňském roce je i tuto sobotu od čtrnácti hodin čeká bohatý program. Nebude chybět závod kolem radnice nebo jízda zručnosti. Letos také na všechny čeká překvapení – pětikolo z filmu Marečku, podejte mi pero.

Svitavy – Děti si budou užívat v sobotu odpoledne ve Svitavách. Opožděně budou slavit svůj svátek v parku Jana Palacha. Těšit se mohou na skákací hrad, vyhlídkové jízdy historickým autobusem a westernovým povozem taženým koňmi, vystoupení hudebních skupin "Pískomil se vrací" a "Generace II". Na programu se podílí další organizace a školy ze Svitav, můžete se těšit na jejich vystoupení nebo budou mít přichystány aktivity pro děti na travnaté ploše parku.

Svitavy – Muzejní noc se koná v sobotu od dvou odpoledne do třiadvaceti hodin. Letos je věnována především historii včelařství. V Městském muzeu a galerii bude připraven jarmark včelařských produktů, ukázky stáčení medu a jeho ochutnávka. Bude také zahájena výstava „Včela – základ života". Zdarma budou také přístupné ostatní výstavy v muzeu. Kulturní a vzdělávací program čeká na esperantisty v Muzeu esperanta. Bude také zahájena mezinárodní výstava uměleckých děl esperantistů „Esperanto a múzy". Ti, co mají rádi tajemno, uvítají noční tajůplnou prohlídku Ottendorferovy knihovny.

Orlickoústecko - Mýto zaplní auta s karoserií Sodomka

Vysoké Mýto - Město bude od čtvrtka do soboty žít sedmým ročníkem festivalu Sodomkovo Vysoké Mýto. Akci uzavře v sobotu dopoledne na náměstí Přemysla Otakara II. setkání historických vozů s karoserií Sodomka, plánovány jsou také komentované ukázky práce četnictva a policie, hašení historickými stříkačkami Stratílek. Ve Vysokém Mýtě budou mít rovněž sraz a závody historická plášťová kola.

Chrudimsko - Veselý Kopec patří dětem

Veselý Kopec - Expoziční celek Veselý Kopec patří dětem a jejich rodičům. Tedy rodinám, které si chtějí společně hrát a prožít příjemně společné chvíle v zajímavém prostředí muzea lidového stavitelství v přírodě. Pro ty, kteří si rádi společně hrají, je k dispozici v prodejně upomínkových předmětů (ve vstupním objektu) herní plán, podle něhož mohou samostatně procházet roubené chaloupky, hledat odpovědi na otázky, které je dovedou až k rozluštění tajenky a získání malé odměny. Při těchto objevných výpravách se dozvědí zajímavé věci a mohou si všimnout i drobností, které jinak zůstávají skryty. O vybraných sobotách a nedělích jsou pro rodiny s dětmi připraveny speciální programy 8. a 9. června budou na programu textilní techniky se studentkami Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.

Pardubicko - Na pardubickém zámku se bude střílet

Pardubice - V sobotu se bude v areálu pardubického zámku střílet. Přímo v areálu zámku si budou návštěvníci moci vyzkoušet střelbu z moderních airsoftových zbraní, dozvědět se, co je lidová obranná střelba, vyslechnout přednášky o moderních i historických zbraních a vše spojit s návštěvou výstavy Zbraně za císaře pána. Program začíná v deset hodin dopoledne.

Pardubice - Automatické mlýny mají na neděli nabitý festivalový program. Začíná ve 14 hodin Salonem Máří Gočárové, minitrhem na dvorku, loutkovými pohádkami, africkým tancem a mini workshopem. Od sedmnácti hodin si připravila pardubická improvizační skupina Pa.Le.Ťác.I speciální formu divadelní improvizace. Večerní program začíná od dvaceti hodin koncertem Lenky Dusilové.

Královéhradecko - Kaktusy s mexickou kuchyní

Hradec Králové - Od pátku do neděle budou ve Floristické škole v Jiráskových sadech k vidění kaktusy nejrozličnějších tvarů a velikostí. Otevřeno je od osmi do šesti večer, v neděli o hodinu méně. Zpestřením budou ochutnávky mexické kuchyně.

Výrava - V sobotu se tady ve 13 hodin sjedou příznivci jízdy na zahradní technice. Jde o závody s několikaletou tradicí, které pořádají místní nadšenci společně s dobrovolnými hasiči.

Hradec Králové, Pardubice - Již po dvaadvacáté si bude tento víkend možné užít lidovou muziku. Folklorní soubory budou bavit na náměstích obou krajských měst. Festival začíná v pátek v půl osmé večer Pernštýnskou nocí v Pardubicích. Sobotní program se pak uskuteční v Hradci Králové od deseti dopoledne na Masarykově náměstí.

Rychnovsko - Zámecká neděle s auto-moto veterány a Pružnými těly

Kvasiny - Zámecká neděle s auto-moto veterány se koná od 10 hodin na zámku Kvasiny. Na nádvoří přijedou automobily a motocykly nejrůznějších značek. Návštěvníci si je budou moci prohlédnout do 13 hodin, přitom jim bude hrát orchestr Pružná těla. Na spanilou jízdu přes Kvasiny a Solnici se všichni vydají po jedné hodině odpoledne.

Dobruška - Obyvatelé města a okolí se mohou těšit na zajímavou akci. V pátek od 9 hodin na náměstí F. L. Věka začíná den bezpečnostních složek záchranného integrovaného systému. Již šestý ročník přehlídky nabídne statické i praktické ukázky moderní a historické techniky, zbraní a dalšího vybavení jednotlivých složek. Po slavnostním zahájení vystoupí mažoretky, poté se můžete těšit na seskok parašutistů přímo do prostoru náměstí. Od 14 hodin zahraje Malá dechová hudba Valánečka. Připraven je také bohatý doprovodný program a unikátní výstava plastikových modelů a ručních zbraní ve Společenském centru Kině 70.

Opočno - Sedmý ročník rybářských závodů na rybnících v malebném prostředí Zámeckého parku má připraven program na celý víkend. Na místě nebude chybět občerstvení a závodníci se postarají o zajímavou podívanou. Revír je bohatě zarybněný, mezi úlovky se může vyskytnout i sumec albín, zlatý kapr, kapr i více než pětikilový nebo zubatá štika. V sobotu budou soutěžit dospělí od sedmi hodin, v neděli pak děti od osmi hodin. Vyhlášení výsledků je po oba dny ve 13.30 hodin.

Trutnovsko - Náměstí opanuje desátý Pivofest

Trutnov - V sobotu ovládne Krakonošovo náměstí již po desáté tradiční Pivofest. Pořadatelé připravili přehlídku více než deseti značek piva. Letos se poprvé představí i zástupci minipivovarů. V rámci doprovodného programu se uskuteční například přehlídka automobilových a motocyklových veteránů. Připravovaný hudební program bude na rozdíl od loňského ročníku rockovější.

Náchodsko - Letečtí modeláři v Končinách

Červený Kostelec - Velkou podívanou na modelářském letišti Končiny připravili v neděli od 14 hodin modeláři z místního klubu Falemo. K vidění bude množství leteckých modelů nejen „domácích", ale i spousta zajímavých strojů modelářů z celé republiky. Souběžně s prezentací letových ukázek se bude na vyhrazeném prostoru předvádět pozemní technika, pro děti bude připraven i bohatý doprovodný program.

Broumov - Tradiční, už desáté, setkání Vinum et Cetera s veřejnou ochutnávkou nejlepších českých a moravských vín se koná v sobotu od 13 hodin na nádvoří benediktinského kláštera. Vína můžete ochutnávat s výkladem Marka Babisze, hlavního sommeliera Salonu vín České republiky. Příjemné odpoledne na nádvoří broumovského kláštera zpestří bohatý hudební program. Vystoupí zde hudební skupiny Jazz Generation a F. A. Band náchodské ZUŠ a nejkrásnější perly světového swingu nabídne večerní koncert stylového Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Samozřejmostí jsou prohlídky benediktinského kláštera, pro nejmenší v doprovodu loupežnického synka Lotranda.

Nové Město nad Metují - Už 35. ročník festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu se letos uskuteční od soboty 8. do soboty 15. června v prostorách Kina 70. Týden plný komedií, koncertů a zábavných programů v sobotu v 19 hodin slavnostně zahájí za účasti členů poroty a herců prezident festivalu Pavel Zedníček.

Jičínsko - Výstava drahých kamenů a minerálů

Jičín - V sobotu od 8 do 14 hodin se v Masarykově divadle (bývalý kulturní dům) koná 42. výstava achátů, drahých kamenů, minerálů a zkamenělin. Potěší stálé příznivce této záliby i ty, kdo hledají pro sebe a své děti zajímavou podívanou. Mimo klasické acháty zde budou opět vystaveny minerály, šperky a lastury. Novinkou jsou velmi pěkné acháty z Velké Británie.

Jičín - Koncert flétnového souboru Pifferaios a mužského sboru Toni dei signori se koná v sobotu 8. června od 18 hodin v Porotním sále zámku. Můžete se těšit na hru a zpěvy z období renesance, spirituály, lidové písně či skladby z tvorby Voskovce, Wericha a Ježka nastudované pod uměleckým vedením Ivany Václavů. Vstupné je dobrovolné.

Autor: Redakce

7.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zástupci Pirátů sledují výsledky sněmovních voleb, Ivan Bartoš. 21. 10. 2017
2 25

Lídr Pirátů Bartoš: S ANO žádná koalice nebude

Volby 2017 - štáb ČSSD v Lidovém domě - Milan Chovanec, Lubomír Zaorálek a Bohuslav Sobotka.
14 14

Volební lídr ČSSD Zaorálek: Voliče nám vzalo ANO i Piráti

V českých volbách prohrála celá země, zní ze zahraničí

České parlamentní volby zaznamenala mnohá světová média. Přinášíme vám výběr z jejich ohlasů.

ANO jasně vyhrálo volby. Babiš chce silnou a stabilní vládu

Vítěz voleb Andrej Babiš na prvním setkání s novináři uvedl, že bude jednat s všemi stranami, které se dostaly do sněmovny. "Na prvním místě je zvolení předsedy sněmovny a dalších orgánů, teprve pak budeme mluvit o vládě. Chtěl bych ale, aby byla funkční co nejdříve a byla stabilní," uvedl šéf hnutí ANO.

Prezidentské kandidáty překvapil velký pád ČSSD. Obavy mají u SPD

Některé uchazeče o Pražský hrad překvapil výrazný propad sociální demokracie, úspěch hnutí ANO očekávali. Řekli to v reakci na výsledek sněmovních voleb.

Koalici by měli utvořit ANO a ODS, říká politolog Charvát

/ROZHOVOR/ Jak výsledky ovlivní podobu dolní komory Parlamentu ČR? Deník se ptal politologa Jana Charváta z Karlovy univerzity. „Možnější variantu vidím tichou podporu menšinové vlády ANO ze strany ODS,“ řekl Charvát Deníku. Politolog rovněž zmínil úlohu Václav Klause mladšího (ODS), který získal víc preferenčních hlasů než předseda ODS Petr Fiala.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení