Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Navštivte zajímavé víkendové akce na východě Čech

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

21.6.2013
SDÍLEJ:

Bělohradské slavnosti Pod Zvičinou - soutěž v polce.Foto: DENÍK/Iva Kovářová

Jičínsko - Dokážete „utancovat" 200 metrů? Přihlaste se na Polka rallye

Lázně Bělohrad - Mezinárodní folklorní festival Pod Zvičinou začíná dnes a končí v neděli. Letos se při festivalu uskuteční první bělohradský jarmark. Celou sobotu se budou v zámeckém parku nabízet tradiční dobové výrobky, pochoutky a nebude chybět spousta zábavy. V sobotu je připravena soutěž Polka rallye, což je závod v polce na 200 metrů. Tento den mohou návštěvníci také zavítat do zámeckého parku, kde se bude hodnotit nejlepší guláš. Lidový zpěv oživí nedělní mši v kostele. Od 13 hodin projde městem nádherný krojovaný průvod, jenž dovede diváky na galaprogram. Letos vystoupí soubory z Indie, Itálie, Chorvatska, Slovenska a z České republiky. Více: www.lazne-belohrad.cz

Ostroměř - Páté Ostroměřské slavnosti spojené se sjezdem rodáků obce Ostroměř a přidružených obcí Domoslavice, Nové Smrkovice a Sylvárův Újezd se chystají od pátku do neděle.

Svitavsko - Tradiční řemesla se představí na náměstí

Litomyšl – Kování koně, drátování, rytí skla, košíkářské a řezbářské práce, soustružení dřeva, výroba keramiky, tkaní nebo zdobení perníčků, to vše uvidíte na starodávném jarmarku v Litomyšli. V sobotu od osmi do sedmnácti hodin si na Smetanově náměstí přijdou na své děti i dospělí. Připraven je také doprovodný program, vystoupí orchestry základní umělecké školy, skupina TrioLit, kapela Xilt nebo folklorní soubor Levočan.

Dolní Újezd – Den s tělovýchovnou jednotou Sokol Dolní Újezd se koná v sobotu v areálu SDH v Dolním Újezdu. Naplánován je výlet s prohlídkou nejhezčích míst regionu. Prezentace je od 10 hodin, pěší půjdou trasy 8,5 nebo 17 kilometrů, cyklisté vyrazí na trasy dlouhé 25 nebo 50 kilometrů. Ve 14 hodin začne Újezdský masokošt, grilovačka, při které družstva srovnají síly v grilování nejrůznějších druhů steaků. Sportovci mohou změřit své síly také v triatlonu, soutěžit se bude o titul nejsilnější sedlák či selka široko daleko. Užijí si i děti, mohou se svézt v kočáře, čeká je trampolína, malování na obličej.

Chrudimsko - Vozíčkáři se utkají na čtyřkolkách

Chrast - VIII. setkání vozíčkářů na čtyřkolkách a jejich asistentů se koná v pátek a sobotu na místním stadionu. Sjedou se sem členové klubu z celé republiky. Jejich cílem je seznámit veřejnost s tím, co přináší do života poranění páteře nebo amputace končetin. Vozíčkáři se podívají i do míst, kam se na vozíku obvykle nedostanou. V sobotu je program zaměřen na dvoukolové dovednosti a na čas měřené jízdy na uzavřeném okruhu.

Orlickoústecko - Dřevo může vyprávět andělské příběhy

Žamberk - O víkendu se na žamberském zámku uskuteční Svátky dřeva. Letošní ročník bude zaměřený na dřevěné sakrální, tedy církevní plastiky a objekty, na plastiky andělů a betlémy. Součástí programu bude sobotní řemeslnický jarmark, hudební festival Fošna fest a výtvarná soutěž Andělské zastavení. Účast přislíbila řada vystavovatelů, návštěvníci se mohou těšit na ukázky práce s parní i motorovou pilou, při práci uvidí také řezbáře a další řemeslníky. V sobotu budou expozice otevřeny od 9.30 do 16.30 hodin a naváže na ně Fošna fest, v neděli od 9.30 do 15 hodin.

Pardubicko - Polský den na závodišti nabízí devět dostihů

Pardubice-  Druhé kolo kvalifikací na letošní 123. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou pokračuje již tuto sobotu. Součástí Polského dne bude Memoriál mjr. Miloše Svobody, který má zajímavé obsazení. Dostihový den má na programu devět dostihů, první by měl odstartovat ve 13 hodin. Polskému dni budou předcházet páteční dostihy, které tentokrát nabídnou tři bumpery, dva dostihy přes proutěnky i dva rovinové dostihy.

Holicko - O víkendu se konají Dny Holicka. Dvoudenní program bude zahájen v sobotu ve 13 hodin a skončí vystoupením High five Praha, které začíná ve 22.15 hodin. V neděli se mohou návštěvníci od 10 hodin těšit na pohádku Spiknutí lipového listu. Posledním bodem na programu Dnů Holicka pak je nedělní koncert Factorial! Orchestra, který startuje v 17 hodin. Připraven je i bohatý doprovodný program.

Královéhradecko - Vraťte se do pravěku, láká archeopark

Všestary - Víkend s pravěkou keramikou mohou strávit zájemci v sobotu a v neděli v Archeoparku pravěku Všestary. Návštěvníci se dozvědí, co je to hliník, jak se staví replika pravěké pece, jak obtížný byl výpal keramiky v pravěku a k čemu se používala mazanice. Samozřejmě si vše budou moci vyzkoušet. Brány archeoparku se otvírají vždy od 9 do 17 hodin. Dospělí za vstup zaplatí 120 korun, děti od tří do osmnácti let, studenti a důchodci polovinu. Rodinné vstupné je 220 korun.

Hradec Králové - Už 42. ročník Zlaté udice se uskuteční od 21. do 23. června. Rybáři se utkají ve třech disciplínách. První bude páteční test s 50 otázkami z rybářského řádu, zákona o rybářství, morfologie a anatomie ryb, čistoty vod a ochrany přírody. Další částí soutěže je poznávání ryb, rostlin a živočichů. V sobotu soutěžící ukážou své praktické dovednosti při rybaření. Závodním úsekem je Orlice mezi mostem u všesportovního stadionu a mostem pod jezem v Malšovicích. V Orlici se vyskytují převážně kapři, plotice, cejni či okouni. V neděli je čeká rybolovná technika.

Náchodsko - Nasazení veliké, pády krkolomné

Velký Dřevíč - V sobotu od 13 hodin opět spojí břehy místního koupaliště dvě lávky, které budou muset přeběhnout nebo přejet na kole či s trakařem účastníci 7. ročníku Dřevíčské lávky. V doprovodném programu vystoupí duo Daemen se silovou akrobacií. Můžete si také prohlédnout závodní speciál Tatra Jamal. Navečer zahrají k tanci skupiny Nanovor nebo Heebie Jeebies.

Jaroměř - Občanské sdružení Soužití ve spolupráci s klubem Smajlík pořádá v sobotu již 10. ročník hudebních a tanečních slavností Romfest. V areálu autoparku Jaroměř od 13 hodin zhlédnete vystoupení nejlepších romských tanečních souborů a kapel. Večer následuje taneční zábava se slovenskou kapelou Tison.

Nový Hrádek - V neděli od 21 hodin se bude na hradě Frymburk pálit svatojánský oheň a bude se tu konat svatojánská mše při svíčkách na hradním nádvoří.

Rychnovsko - Vamberák: cirkus, muzika i divadlo

Vamberk - Druhý ročník Festivalu Vamberák nabídne v sobotu od 13 hodin hudbu, divadlo, zábavu a začátek léta ve Vamberku. Jednodenní open air festival se koná na louce za fotbalovým stadionem a na své si přijdou jak děti, tak dospělí rockeři a fanoušci dalších hudebních stylů. Zahrají skupiny Medvěd 009, Allstar Refjúdží Band, G point FunKction, Poslední výstřel a Spektrum. Na divadelním pódiu vystoupí DAMÚZA s Pohádkou o Šetkovi, Cirkus trochu jinak a Provazochodci nebo Divadlo DNO.

Potštejn - V country kempu Vochtánka pro vás na sobotu připravili Indiánské odpoledne ranch Oklahoma. Program pro děti i dospělé začíná ve 14 hodin. Ponoříte se do života indiánských bojovníků. Porozumíte indiánské kultuře a uvidíte život indiánů a jejich koní. Od 20 hodin je country bál s kapelou Špunt.

Trutnovsko - Čtyřicetikilový náklad? Šerpové to zvládnou

Malá Úpa - Sobotu mohou návštěvníci Krkonoš strávit na jarmarku, který začíná na Pomezních boudách v 9.30 hodin. Kromě prodeje tradičních výrobků je připraven doprovodný program. Vystoupí kouzelník, žonglér, chybět nebude loutková pohádka a hrátky s klauny na chůdách. Děti se mohou svézt na koni, zhlédnout dravé ptáky, zkusit lukostřelbu, provazochodectví i jízdu na koloběžkách.

Pec pod Sněžkou - Pod patronací horolezce Honzy Jaroše se v sobotu vydají na vrchol Sněžky účastníci Sherpa cupu. V soutěži horských nosičů musí muži vytáhnout 40kilogramový náklad na zádech, ženy o polovinu méně. Start je v 10 hodin před infocentrem Turista v Peci pod Sněžkou a cíl na Poštovně na Sněžce.

Autor: Redakce

21.6.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Klíčové grémium ČSSD
AKTUALIZOVÁNO
11

Sobotkova vláda podá demisi ve středu. Během řádného zasedání

Jiří Hlavatý
11

Kalousek dostal svetr od končící Jermanové. Po Hlavatém chtěl pytel

DOTYK.CZ

Tak sladká je moje svoboda. Kajínek si nechal vyrobit svoje bonbony

Soudně usvědčený vrah, hrdina televizního dokumentárního seriálu a spisovatel Jiří Kajínek si dal jako pozornost pro své fanoušky vyrobit své vlastní bonbony. Jmenují se Kajínky a sponzorsky je vytvořil brněnský výrobce reklamních curovinek Premiera Sweet.

V Ostravě se chystá blokáda dopravy, první protest kvůli prodloužené Rudné

Lidem došla trpělivost a rozhodli se uskutečnit to, o čem na nedávném veřejném projednávání nekonečné stavby hrozili. Neplánují sice ještě pochodovat k domu architekta Richtára, který budování silnice I/11 brání. Zatarasí ulici 17. listopadu.

Sexistické prasátečko: anticenu získal vtip se souložícím párem na stole

/FOTOGALERIE/ Vítězný vtip, který ponižuje ženy. Anticenu Sexistické prasátečko organizace Nesehnutí letos získal facebookový příspěvek Free Radia, který označila za nepřijatelný naprostá většina hlasujících. „Dvaadevadesát procent lidí označlo za nepřijatelný obrázek souložícího páru na pracovním stole, který hlásal větu Cesta k úspěchu nemusí být složitá,“ popsala za organizátory Kristýna Pešáková.

Lucie Bílá: Je třeba se smát, nosit lidem radost

/VIDEO/ Třináct písní včetně dvou duetů (s písničkářkou Radůzou a s Honzou Toužimským z Arakainu) nabízí na svém novém vánočním albu Bílé Vánoce II. zpěvačka Lucie Bílá. Mnohé z nich zazní i na jejím prosincovém turné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT