Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Navštivte zajímavé víkendové akce na východě Čech

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

12.7.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: Deník/Květa Korbářová

Svitavsko - Colour Meeting: zábava, hudba a také dobrá kuchyně

Polička Tradiční multižánrový rodinný festival Colour Meeting nabízí o víkendu svým příznivcům už podesáté zajímavý program. Festival odstartuje v pátek v podvečer divadelním představením na poličském náměstí, které předvede norské seskupení ZIRK MIR. Páteční hudební program v areálu poličského parku obstarají brněnské Květy, poličské Cestárium, balkánské rytmy zazní od maďarských Öškestar a ze Slovenska dorazí The Cellmates. Sobota nabídne vedle hudební produkce i workshopy, prezentace občanských sdružení a divadla pro děti. Ve dvě hodiny začne divadelní představení pohádky O Smolíčkovi. Hudební odpoledne zahájí o půl třetí energičtí Marimba Mama, hvězdou bude bezesporu rapper Bonus. Po osmé hodině na pódiu vystoupí Lenka Dusilová, polští R.U.T.A., němečtí Braintheft a festival zakončí Discoballs. Areál je opět příznivě nakloněn celé rodině, kromě baru a kuchyně tak můžete navštívit i čajovnu a dětský koutek.

Svitavy Pivní slavnosti s bohatým programem nabízejí v sobotu Svitavy. Návštěvníkům se představí sedmnáct pivovarů z celé republiky. Druhý ročník pivního festivalu představí i borce nominační soutěže na Mistrovství České republiky ve vaření kotlíkového guláše a jedlíky v pojídání bramborových knedlíků. Atmosféru doplní vystoupení různých hudebních skupin.

Litomyšl Na litomyšlském Toulovcově náměstí je pro děti i dospělé připraven každý pátek zajímavý program. Tentokrát hlavně děti uvítají pohádku O lakomé mlynářce, která začíná v osmnáct hodin . O půl osmé večer pak vystoupí Jaroslav Uhlíř.

Orlickoústecko - V Letohradu se bude strašit

Letohrad Páteční večery 12. a 19. července budou v zámeckém parku a na zámku v Letohradu patřit Nočním strašidelným prohlídkám. Ty jsou vhodné pro rodiny s dětmi, ale dobře se pobaví i parta dospěláků. Trasa vede parkem až ke strašidelné jeskyni a končí na zámku, kde provází Bílá paní. Během cesty plní účastníci úkoly a setkávají se s nadpřirozenými bytostmi. Odchod skupin s průvodci je vždy po čtvrthodinách od 20.15 do 21.45 hodin. Na prohlídku je nutné se předem objednat v informačním centru.

Bystřec Do obce v sobotu ve 13 hodin vstoupí loupeživý rytíř Walter se svou družinou. Účastníci Walterových slavností se mohou těšit na seznámení s historií obce, ale především na pestrý program. Uskuteční se velkolepá historická denní bitva Balestra, poprava rebelů a vzbouření lidu loupeživého rytíře Waltera, taneční vystoupení žáků ZŠ Bystřec nebo sokolnická show. Přijedou také Komedianti na káře. Večer bude následovat Waltrova zábava.

Žampach V areálu Domova pod hradem Žampach se v sobotu od 13 hodin uskuteční jubilejní 10. ročník letního hudebního festivalu. Kromě domácích Barbušáků vystoupí například Radim Sychra z Ústí nad Orlicí, Vyhoukaná Sowa, Jan Vytásek nebo Vladimír Mišík & ETC. Po ohňostroji, který vypukne ve 23.05 hodin, udělají tečku za festivalem

Chrudimsko - Hubertův country & folk festival

Hlinsko Blíží se další akce Duhového léta v Hlinsku Hubertův country & folk festival, který se uskuteční v sobotu od 15 do 23 hodin v památkové rezervaci Betlém Hlinsko. Na festivalu se představí kapely z různých koutů České republiky: Album (Chomutov), BezDobra (Havlíčkův Brod), Pražce (Luka nad Jihlavou), Chrpa (Chrudim), PonnyExpres (Řetová) a FootRail (Česko/Šlodsko). Pro každého návštěvníka je připraven malý bonus v podobě soutěže o zajímavé ceny. Nebude chybět také dobré pití a maso a ryby rožněné na bukovém dřevě.

Horní Bradlo Na oslavy 120. výročí založení SDH Horní Bradlo přijďte v sobotu. Ve 14 hodin bude položen věnec k pomníku padlých, ve 14.30 následuje průvod obcí na hřiště. V 15.15 začíná slavnostní nástup a od 16 hodin odpolední program.

Chrudim Komorní festival barokní hudby a divadla v Muzeu barokních soch pokračuje v sobotu v 19 hodin. Na programu jsou Canto Dolce Perly baroka. Árie slavných italských autorů (Pergolessi, Caccini, Scarlatti, Marcello, Caldara, Monteverdi) přednesou Anna Hlavenková a Edita Adlerová. Barokní poezii recituje Alfred Strejček.

Pardubicko - Buřty v parku na Dubině

Pardubice Dobrou rodinnou zábavu slibuje pardubický centrální park Dubina. Od sedmé hodiny večerní si tu v pátek může každý zadarmo přijít opéct buřt. Masitou pochoutku je potřeba mít vlastní, pruty na opékání a koše na oheň ale budou na místě připraveny. K všeobecné pohodě zahraje kapela Elixír.

Pardubice V sobotu a v neděli bude vždy od devíti do osmnácti hodin v novém areálu Tenis centra Victoria (TCV) Pardubice v Brožíkově ulici beachvolejbalový turnaj, který je součástí Staropramen tour. V sobotu se utkají smíšené dvojice, v neděli pak odděleně muži a ženy. Z Pardubic se Staropramen tour přesune do Prahy, kde bude pokračovat 21. července.

Pardubice Ani o víkendu nespí pardubické letní kino v Tyršových sadech. Promítá dva filmy z roku 2011. V sobotu je na programu český snímek Vendeta s lesním správcem Oldřichem Kaiserem a Ondřejem Vetchým, který je, jak se postupně ukazuje, zapletený do krvavé msty. O den později v kině dávají předposlední díl z americké akční série Rychle a zběsile, který diváky zavede do ulic brazilského Ria de Janeira. Oba filmy začínají v půl desáté večer a vstup je jako vždy zdarma.

Královéhradecko - Léto s muzikou na statku začíná

Hradec Králové Roztodivná vozítka se v sobotu proženou krajskou metropolí. Ojedinělé mezinárodní závody šlapacích vozítek se již počtvrté vrátí do Hradce Králové. Na jednom z nejhezčích okruhů, v centru města, se utkají závodníci z pěti států. Pro nejmenší děti bude připraven doprovodný program.

Piletice Vystoupením právníka Iva Jahelky bude v pátek odstartována série prázdninových koncertů folkové a country hudby na Šrámkově statku v Pileticích. Krátce před zahajovacím hudebním představením proběhne v 18.30 hodin vernisáž k výstavě grafik, karikatur a aktů výtvarníka Václava Šípoše. Koncerty budou na Šrámkově statku každý pátek.

Hradec Králové V sobotu se prostory Gayerových kasáren opět zaplní farmáři a zemědělci. Budou zde nabízet své zboží uzeniny, ovoce, zeleninu. Farmářské trhy se už staly tradicí, Hradečáci je využívají a v sobotu dopoledne je na parkovišti v Gayerových kasárnách vždy plno.

Rychnovsko - Hasičské klání Lhotecký Džbán

Kostelecká Lhota Sbor dobrovolných hasičů pořádá oblíbené, netradiční hasičské klání Lhotecký Džbán. Soutěž se koná již po třinácté na hřišti Na borkách, začíná v sobotu v 11 hodin. Soutěžící čeká například přelévaní vody pomocí hadice, hod minimaxem či požární útok s překvapením pořadatele.

Rychnov nad Kněžnou Pelclovo divadlo připravilo pro děti Prázdninové pohádkové pátky. Představení začíná vždy v 17 hodin na nádvoří Pelclova divadla. Tento pátek se zde představí Ladislav Peřina s pohádkou O strašidle z dubového lesa.

Doudleby nad Orlicí Farmářské trhy na zámku se konají v neděli od 10 do 17 hodin. Na trzích bude možnost zakoupit pečivo, frgále, uzeninu, sýry, med, medovinu, ovoce, zeleninu, sadbu, květiny, koření, masti, kompoty a džemy.

Jičínsko - Desátá přehlídka dechových hudeb

Bystřice u Libáně Kyzivátova kapela Libáň a Ochotnický divadelní spolek Bozděch Libáň srdečně zvou příznivce dechovky na jubilejní 10. přehlídku dechových hudeb, která se koná na hřišti v Bystřici u Libáně v sobotu od půl druhé odpoledne.

Jičín Český svaz chovatelů Jičín, pořádá v sobotu a v neděli místní výstavu králíků, drůbeže a holubů, spojenou s okresní výstavou mláďat králíků v areálu soukromé střední podnikatelské školy Altman v Jičíně Na Tobolce. Součástí akce je expozice mladých chovatelů a soutěž o nejhezčí zvířátko. V sobotu se uskuteční také ukázka stříhání ovcí, práce s interaktivními hračkami pro psy, péče o srst domácích mazlíčků.

Sobotka Beseda s Terezou Brodskou se koná na zahradě Šolcova statku v neděli od 14 hodin. Uvádí Jindřich Žemlička, zahraje Zámecké saxofonové kvarteto Josefa Žemličky.

Trutnovsko - Křtiny levhartů s Veronikou Freimanovou

Dvůr Králové nad Labem Křtiny dvou uměle odchovaných levhartích koťat se uskuteční v sobotu v 15 hodin na zadní terase Neumannovy vily. Mláďata pokřtí známí herci Veronika Freimanová a Martin Kraus, popřát levhartím mláďatům do života hodně štěstí přijdou i Markéta Hrubešová a zpěvačka Jana Rychterová, která o levhartech dokonce složila novou píseň. Mláďata samozřejmě uvidí zblízka i návštěvníci zoologické zahrady.

Rudník Na fotbalovém hřišti v Rudníku se v sobotu od 9 hodin koná již tradiční akce Den otců. Připraveny jsou disciplíny jako kolečko, moták, bungee running a sudový běh. Den otců probíhá v rámci benefiční akce Po vodě. Od 13 hodin tady vystoupí hudební skupiny bez nároku na honorář. Jsou to například Vrchlabský Dixieland, Lety mimo, Five o´clock tea, Žibr, CémurŠámur a další.

Dolní Albeřice V pátek se v pensionu Liberta v Dolních Albeřicích od 20 hodin uskuteční tradiční setkání chalupářek a chalupářů a přátel albeřicko-lysečinského trojúdolí. Besedou budou provázet Tamara Nováková a Pavel Klimeš. V sobotu se pak od 10 do 17 hodin uskuteční hlavní program zábavně naučná, interaktivní procházka pro všechny věkové kategorie. Ožijí místa paměti předválečných starousedlíků, nových osídlenců, poválečných i současných chalupářů. Cestou bude možné potkat prchajícího pašeráka, vartujícího finance, malující jeptišku, píšící spisovatelku, krkonošského kronikáře, pracujícího chalupáře a další. Účastníci procházky se také dozvědí, jaká je v Krkonoších flóra a fauna, jak udržovat krkonošskou louku na zahradě.

Scénář a režii setkání má na svědomí Tamara Nováková. Programem provede návštěvníky kreslený průvodce, který bude k vyzvednutí v pátek během besedy v sobotu v informačním stánku u Muzea Vápenka i na dalších místech.

Sbírat se budou i razítka z každého oživlého místa večer se pak uskuteční slosování o ceny. Doporučený start interaktivní procházky je u Muzea Vápenka v Horních Albeřicích.

Náchodsko - Tropická charitativní pouť

Česká Skalice Na břehu přehrady Rozkoš u Restaurace Tropical se od pátku až do neděle uskuteční již sedmá Tropická charitativní pouť. Připraven je celodenní program pro děti i dospělé pouťové atrakce, kouzelníci, ukázky práce hasičů a záchranářů, projížďky na velbloudech, letecká show a mnoho dalšího. Nechybí ani koncerty známých kapel. Vrcholem sobotního večera bude hasičská vodní fontána s ohňostrojem a hudbou Bedřicha Smetany. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován Ústavu sociální péče v České Skalici a dětem postiženým mozkovou obrnou. Více na: www.tropical.cz

Josefov Klub přátel Josefova zve v sobotu do zdejšího Dolíku na Josefovskou slavnost, kterou ve 13.30 hodin zahájí jednotky klubů vojenské historie pochodující pevnostním městem. Od 14 hodin následuje bitevní ukázka mezi příslušníky rakouských a pruských jednotek v prostorách známých jako Třešňovka. Program na: www.josefov.cz

Autor: Redakce

12.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vteřiny dne

Vteřiny dne. Rychlý přehled pro ty, kteří nemají čas číst

Miloš Zeman a Andrej Babiš
2 9

Skeptické Česko a proevropské Slovensko, píší o nás ve světě

Nový adrenalinový rekord: 245 odvážlivců skočilo z mostu

/VIDEO/ Nový světový rekord v kategorii "hromadné skákání z mostu" dnes pokořili odvážlivci v brazilském Sao Paulu. V jeden okamžik seskočilo z mostu metodou bungee jumping 245 vyznavačů adrenalinu.

Politolog Zdeněk Zbořil předpokládá rozpad okamurovců

Co voliči volbami v Ústeckém kraji vzkázali politikům? Politolog Zdeněk Zbořil k drtivému vítězství hnutí ANO uvedl, že z výsledků voleb z Ústeckého kraje, podobně jako v celé ČR, cítí touhu občanů po zázraku.

Rath zavalil soud přívalem slov, předseda senátu je prý podjatý

V minulosti chodíval někdejší středočeský hejtman David Rath do jednací síně oholen, v pondělí se v budově Krajského soudu v Praze objevil s vousatou tváří – jinak se ale příliš mnoho nezměnilo.

Psi na politických jednáních? Macronův mazlíček se vymočil v Elysejském paláci

/VIDEO/ Pokud na politická jednání s sebou berete své mazlíčky, může dojít k trapným okamžikům. Vyprávět by o tom mohl francouzský prezident Emmanuel Macron. Jeho labrador Nemo se vymočil u krbu právě během politického jednání. Prezident se snažil působit profesionálně a záležitost přejít s úsměvem.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT