Projel kus okresu

Ve velké rychlosti se přiřítil do Semanína. „Přes naši obec projel minimálně stotřicetikilometrovou rychlostí, jel prostředkem a hodně nebezpečně do zatáček," popisuje jeden ze svědků scénu jak vystřiženou z akčního filmu. Pronásledované auto ze Semanína zamířilo na Kozlovský kopec, přes Pazuchu, Suchou, Němčice a Zhoř se vracelo zpět do České Třebové. S policií v patách. „Jeho přibližně patnáct kilometrů dlouhou jízdu se snažili policisté z oddělení hlídkové služby ukončit v místě zvaném kopec Kohout. Řidič na jejich signál k zastavení vozu nereagoval a následně si o zastavovací pás prorazil tři pneumatiky," popsala honičku policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Pronásledované auto pokračovalo s poškozenými koly ve své zběsilé jízdě až do České Třebové, v ulici Litomyšlská už jelo jen po ráfkách. Honička skončila před restaurací Beseda, kde vůz zastavil v protisměru a řidič vzal nohy na ramena. Daleko neutekl. „Policisté muže dopadli a při jeho aktivním odporu ho za použití donucovacích prostředků zajistili. V dostupných evidencích jsme zjistili, že se jedná o pětadvacetiletého muže z České Třebové, se kterým ve vozidle cestovala o šest let mladší slečna," dodala mluvčí.

Pozitivní test

Polapený řidič vozu zn. Volkswagen Golf byl podroben dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem, zato test na přítomnost omamných a psychotropních látek v těle měl pozitivní výsledek. „Na základě pozitivního měření byl zajištěný muž vyzván k lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu, kterému se podrobil," uvedla mluvčí Policie ČR. Dodala, že celý případ je nadále v šetření.

Zastavovací pásy, které pronásledovaným vozidlům prorazí gumy svými ocelovými hroty, využili policisté z oddělení hlídkové služby Ústí nad Orlicí ve spolupráci s kolegy z českotřebovského obvodního oddělení vůbec poprvé.